Úterý 9. března 2021svátek má Františka 3 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Generálním ředitelem Sazky se stane dosavadní šéf marketingu Aleš Veselý. Vystřídá Roberta Chvátala

Novým generálním ředitelem loterijní společnosti Sazka se od února 2021 stane... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novým generálním ředitelem loterijní společnosti Sazka se od února 2021 stane... | foto: ČTK

Novým generálním ředitelem loterijní společnosti Sazka se od února stane dosavadní ředitel marketingu Aleš Veselý (47). Ve funkci vystřídá Roberta Chvátala, který se stane předsedou představenstva Sazky a nadále bude řídit mateřskou skupinu Sazka Group. Sazka o tom v pondělí informovala ČTK.

Veselý v Sazce působí od poloviny roku 2013 v roli marketingového ředitele
 a poslední tři roky také v pozici zástupce generálního ředitele. Podílel se na transformaci Sazky poté, co se stala jejím výhradním vlastníkem investiční skupina KKCG miliardáře Karla Komárka. Chvátal řídil Sazku od roku 2013.

Sazka je nejstarší loterijní společnost v České republice s podílem více než 90 procent na trhu loterií a podobných her. Hlavními loterijními produkty společnosti jsou číselné loterie s nejznámější hrou Sportka.

V roce 2019 zvýšila tržby meziročně o 12 procent na 14,8 miliardy korun. Zhruba devět miliard vyplatila na výhrách. Sazka je členem nadnárodní investiční skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka, která působí v 11 zemích.

„Během posledních osmi let se nám podařilo z tradiční loterní firmy vybudovat moderní a zábavní společnost. Díky inovacím a on-line transformaci můžeme nabízet široké portfolio her, které oslovuje tři čtvrtiny dospělé populace v Česku. Mým hlavním cílem je, aby Sazka nejen nastavený trend udržela, ale především dále rozvíjela svoji dlouhodobou strategii zábavní firmy,“ uvedl Veselý. O novém řediteli marketingu Sazky firma rozhodne v nejbližších týdnech.

Před příchodem do Sazky Veselý působil přes 15 let na různých manažerských postech v telekomunikacích, například jako ředitel marketingu a produktu ve společnosti Telefónica O2. Vystudoval ekonomickou fakultu UJEP v Ústí nad Labem a projektový management na George Washington University. Je ženatý, má dvě děti, mezi jeho záliby patří vysokohorská turistika a cyklistika.

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...