25. března 2011 17:32 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazka dluží i Kabátům. Za lístky v O2 areně

Skupina Kabát zahájila v Břeclavi své halové turné. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skupina Kabát zahájila v Břeclavi své halové turné. | foto: ČTK

PRAHA Loterijní společnost Sazka, o jejíž budoucnosti nyní rozhoduje Městský soud v Praze, v rozporu se smlouvou dosud nezaplatila rockové kapele Kabát peníze, jež na jejích terminálech utratili fanoušci skupiny za vstupenky na její pražský koncert.

Největší vystoupení turné populární skupiny Kabát se má odehrát 21. dubna v O2 areně. Kapela si kvůli obavám, aby její příznivci o pražský koncert nepřišli, na stejný večer pro jistotu rezervovala další halu, Tesla Arenu. Řekl to manažer Kabátu Radek Havlíček.

Vše o kauze Sazka


Sazka podle informací insolvenčního rejstříku dlužila k 10. březnu 26
různým věřitelům 1,37 miliardy korun po lhůtě splatnosti. O velkou peněžní částku se obává také Kabát. "Nebavíme se o desetitisících nebo stovkách tisíc, bavíme se v řádu milionů korun," konstatoval Havlíček; přesnou částku neprozradil.

Sazka by peníze za lístky měla posílat Kabátu
Sazka by peníze utržené na terminálech měla Kabátu zasílat na základě uzavřené mandátní smlouvy. "Nejsou to peníze za služby, takže by nám je měli posílat automaticky, a to se neděje," stěžuje si Havlíček. Manažer však stále věří, že se přes současné obtíže koncert uskuteční v plánovaném termínu i na dohodnutém místě. Větší část vstupenek je již vyprodaná, management kapely se k fanouškům pokouší dostat i zbylé lístky prostřednictvím další prodejní sítě Ticketportal.

Čtěte také


Zadržované peníze přitom kapele podle Havlíčka citelně chybí. "Aby to nebudilo luxusní dojem, že se Kabát na Praze strašně 'nařachne' - my z těchto peněz máme zaplatit mimo jiné pronájem O2 areny, což jsou taky miliony korun, a zrovna tak všechny další náklady na koncert a služby, které se na to vážou," vysvětlil.

Kritická varianta - koncert se neuskuteční
Kritická varianta by podle Havlíčka zřejmě nastala tehdy, kdyby se koncert skutečně nemohl uskutečnit v O2 areně a bylo by jej třeba přesunout. "Budeme muset Bestsportu zaplatit veškeré náklady, jako kdyby koncert proběhl, a zároveň budeme platit ještě Tesla Arenu," konstatoval.

Skupina Kabát zahájila v Břeclavi své halové turné.


Rozhodující podíl ve firmě Bestsport, které O2 arena patří, přitom
kontrolují právě majitelé Sazky - sportovní svazy a sdružení.
Městský soud v Praze dnes jmenoval členy prozatímního věřitelského výboru Sazky a znovu ustanovil předběžným správcem firmy Josefa Cupku. Jejich úkolem bude do pěti dní posoudit úvěrové smlouvy Sazky se společností Gladiolus; podle nich by měla Sazka dostat úvěr 2,5 miliardy korun. O úpadku Sazky soud dosud nerozhodl.

Čtěte také


"My jsme na konci toho potravinového řetězce," posteskl si Havlíček.
"Dostali jsme se do kauzy, kterou jsme ani nezpůsobili, ani ji nijak
neovlivňujeme, přesto to bohužel 'mete' i nás, že se nahoře dohadují o těch miliardách. Tenhle koncert Kabátu se s ohledem na to, co se děje, nemohl trefit do blbějšího termínu," dodal rocker.

ČTK, Lidovky.cz