9. ledna 2011 8:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazka je jen váš problém, vzkazuje Kalousek bafuňářům

Miroslav Kalousek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Kalousek | foto: Lidové noviny

PRAHA Stát nehodlá zasahovat do jednání o budoucnosti Sazky a nebude ani pomáhat sportovním svazům v nynější složité finanční situaci. LN to řekl ministr financí Miroslav Kalousek.

Stát nehodlá zasahovat do jednání o budoucnosti Sazky a nebude ani pomáhat sportovním svazům v nynější složité finanční situaci. LN to řekl ministr financí Miroslav Kalousek.

"Stát se nikdy nezřekne podpory sportu mládeže. Ale nijak nebude kompenzovat hlavním akcionářům, zejména ČSTV, chyby v jejich rozhodování," říká Kalousek rezolutně. "Jestliže se vedení ČSTV rozhodlo díky vlastní nekompetentnosti tak, že přišli o své příjmy ze Sazky, ze kterých platili své okresní funkcionáře, a nyní si myslí, že je bude platit stát, tak já říkám ne," dodává ministr.

Současný model financování, kdy stát posílá sportu 1,9 miliardy korun, bude platit i nadále. Příspěvek z ministerstva financí by pak měl být posílán přímo svazům.

Čtěte také

"Podpora sportu z peněz daňových poplatníků nemůže zahrnovat výplatu například Franty Grebeníčka, okresního tajemníka ČSTV v Uherském Hradišti, který objíždí okresní přebory, aby říkal: Dobře to děláš, soudruhu," vysvětluje Kalousek, podle něhož jde z dvoumilionového rozpočtu takového okresního výboru 1,4 milionu na platy a jen šest set tisíc na sport.

Rok 2010 v obrazech

"Rád pošlu dva miliony, ale bude to pro malé kluky. Nebude to pro ty staré kluky s obrovskými břichy, kteří si schovávají v šuplíku fotku Antonína Himla," dodal ministr financí.

Další podrobnosti  o  osudu Sazky si přečtěte ve víkendovém vydání deníku


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!