Pondělí 1. června 2020svátek má Laura 9 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazka je v konkurzu. Dokumenty neničím, brání se Hušák

Šéf Sazky Aleš Hušák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Sazky Aleš Hušák | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Sazka je oficiálně v konkurzu. Rozhodnutí Městského soudu v Praze bylo zveřejněno v insolvenčním rejstříku. Předseda představenstva a generální ředitel loterijní společnosti Sazka Aleš Hušák se zároveň ohradil proti výrokům Kamila Zieglera ze společnosti PPF o tom, že by se v Sazce mohly ničit některé dokumenty.

O uvalení konkurzu na Sazku rozhodla v pátek schůze věřitelů. Představenstvo Sazky tak nyní ztrácí oprávnění nakládat s majetkem firmy a toto oprávnění přechází na konkurzního správce. Vedení společnosti se chce proti uvalení konkurzu bránit soudní cestou.

Hušák se dnes zároveň tvrdě ohradil proti tvrzení, že se snaží na poslední chvíli zničit citlivé dokumenty. Tato tvrzení nazval nehoráznou lží a bude se prý proti nim bránit soudně.

ČTĚTE TAKÉ:


"V žádném případě se v Sazce neskartovaly a neskartují žádné materiály. Není pravdou a je absolutním výmyslem, že by se činily jakékoliv kroky ke znemožnění nedělního losování Sportky a Šťastných deset. Nikdy jsem nedělal a nedělám kroky, které by byly v rozporu se zákonem. Sazka do poslední chvíle, do které na ni budu mít vliv, bude fungovat standardně," uvedl Hušák.

Vše o kauze Sazka

"Znepokojují nás poslední zprávy o skartaci materiálů, nabídky klíčovým zaměstnancům Sazky ze strany konkurenční Fortuny činěné s vědomím generálního ředitele. Ano, máme také signály o horečné aktivitě v Sazce během víkendu, která mohla vést ke znemožnění nedělního losování Sportky a Šťastných deseti. Ty signály nesvědčí o ničem dobrém," řekl Mladé frontě Dnes Ziegler. Ten stojí v čele týmu, který má vedení Sazky převzít.

Schválením konkurzu představenstvo Sazky ztrácí oprávnění nakládat s majetkem firmy a toto oprávnění přechází na správce Sazky. Proti rozhodnutí o konkurzu se chce ale ještě odvolat Hušák, stejně jako Penta, která s Hušákem v posledních měsících spolupracovala.

Další z dnešních očekávaných událostí kolem Sazky má být jednání věřitelského výboru s insolvenčním správcem Josefem Cupkou o zajištění peněz na vyplácení výher a provoz Sazky. K tomu budou potřeba stovky milionů, možná až půl miliardy korun, uvedl v neděli předseda věřitelského výboru Josef Novotný. Hlavní slovo mají ve věřitelském výboru skupiny PPF a KKCG.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden
Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden

Připomeňte si s námi den, který oslavuje to nejdůležitější – naše děti. Rozmazlete ty svoje s krásnými a originálními dárky od značky Canpol babies. Sledujte náš týdenní kalendář a vyhrávejte každý den.