Čtvrtek 2. července 2020svátek má Patricie 26 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazka má pozastavenou licenci, neplatila výhry

Sazka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Ministerstvo financí rozhodlo o pozastavení licence loterijní společnosti Sazka. Informaci přinesla Česká televize s tím, že platnost licence je pozastavena na 30 dní.

Mluvčí ministerstva Ondřej Jakob informaci potvrdil. "V tuto chvíli již lze potvrdit, že Ministerstvo financí rozhodlo o dočasném zastavení provozování číselných loterií společností SAZKA."

Důvodem podle ministerstva je, že Sazka nevyplatila v zákonné lhůtě výhru v číselné loterii Sportka ve výši 103 412 732 Kč. "Podle zpráv z kontrol finančního úřadu v Sazce byla zatím uhrazena pouze menší část z této výhry," píše ministerstvo v prohlášení. 

Čtěte také:


Dočasné zastavení provozování je vydáno na dobu 30 dnů. Sazka má teď 15 dnů na to, aby podala proti rozhodnutí rozklad, poté je povinna zastavit příjímání sázek na číselné loterie. Pokud Sazka dlužnou výhru v této lhůtě doplatí, správní řízení skončí. Podle loterního zákona lze provozování loterie dočasně zastavit maximálně na dobu 60 kalendářních dní.

Pozastavení licence už předtím pro Lidovky.cz naznačil ministr financí Miroslav Kalousek. "Pokud se ptáte na odebrání licence, tak to není pravda. Pokud se ptáte na pozastavení licence, nemohu tuto informaci potvrdit," řekl ministr serveru Lidovky.cz

Vše o kauze Sazka


Sazka je v úpadku od konce března, a to kvůli problémům se splácením výstavby O2 areny.

Pozastavení licence potvrdil i mluvčí Sazky Jan Tuna.Ten řekl, že toto rozhodnutí Sazce umožňuje i nadále plně pokračovat ve své činnosti, přijímat sázky, vyplácet výhry a Sazka tak prý i nadále činí.
To Lidovky.cz ověřily i na jednom z terminálů Sazky, který v pondělí odpoledne sázky do nejoblíbenější české číselné loterie Sportka stále přijímal. "Jedinou nedoplacenou výhru Sazka doplácí," podotkl
Tuna. 

Řada sporných pohledávek
Sazka je v úpadku od konce března, a to kvůli problémům se splácením výstavby O2 areny. Městský soud v Praze v pátek evidoval 2079 věřitelů loterijní společnosti Sazka, hodnota pohledávek převyšovala 41 miliard Kč.

Absolutní výši pohledávek a počet věřitelů bude soud podle mluvčí definitivně uzavírat v tomto týdnu. Řada přihlášených pohledávek je nyní sporných.

Soud způsob řešení situace firmy dosud nestanovil, zatím se předpokládá, že povolí reorganizaci. Společnost by tak nadále fungovala podle soudem schváleného plánu, na jehož vypracování se obvykle podílejí věřitelé, dlužník a insolvenční správce.

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Aero Vodochody (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Aero Vodochody (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

Aero Vodochody (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!