Středa 14. dubna 2021svátek má Vincenc 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sázka na Bartošovou a Izera nevyšla. Televize Pětka přestala vysílat

Noční výherní pořad Sexy šance na televizi Pětka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Noční výherní pořad Sexy šance na televizi Pětka. | foto: Reprofoto

PRAHA Televizní kanál Pětka přestal vysílat. Na sesterské stanici Metropol od pátku běží pouze smyčka reprízovaných pořadů. Loni na podzim přestal vysílání obou patřících pod Metropol Production financovat podnikatel Luboš Měkota. O TV Metropol má stále zájem vydavatelství Empresa Media mediálního magnáta Jaromíra Soukupa.

„A jsme vypnutý... Děkujeme všem, kteří nás sledovali a drželi nám palce!“ oznámila po třetí hodině stanice Pětka na Facebooku bez dalších podrobností. Vysílání neběží ani přes internet. Informaci přinesl server Mediář.cz.

Bartošová i Buřtcajk s Izerem
Další osud Pětky, která od pátku jen reprízovala své pořady, neumí předvídat ani její vedení. "Jako management jsme dnes ráno dostali výpověď," řekl už bývalý generální ředitel Pětky Marek Vítek s tím, že netuší, co se stanicí bude dál.

Vlajkovou lodí zaniklé stanice byly pořady s Ivetou Bartošovou  a bulvární zpravodajství. Vedle toho stanice vysílala také parodický pořad Buřtcajk s bavičem Zdeňkem Izerem.

„Nedostupnost TV Pětka tedy není způsobena technickými problémy. Společnost 11 TV production, s.r.o. (subdodavatel společnosti Metropol TV, s.r.o.) na žádost společnosti Metropol TV, spol. s r.o. ukončila šíření signálu programu TV Pětka,“ informovala zákazníky společnost Telefónica, která nabízela kanál na 19. pozici.

Empresa Media ovšem v pondělí v tiskové zprávě po předběžném auditu potvrdila zájem pouze o TV Metropol, o Pětce se v prohlášení nezmínila. Kateřina Jelínková, generální ředitelka vydavatelství Empresa Media řekla, že k ukončení vysílání Pětky se firma nebude vyjadřovat.

ČTĚTE TAKÉ:

Empresa vydává časopisy Týden, Instinkt či Sedmička a loni v září koupila TV Barrandov. Právě generální ředitel Barrandova Robert Kvapil se ujme dočasného krizového řízení společnosti TV Metropol.

Podle serveru MediaGuru.cz se má licence TV Pětka, která se po loňském odchodu investora Luboše Měkoty potýká s finančními problémy, převést pod novou formu TV 5 Plus. Výrobu vlastních pořadů obě televize zastavily v pátek.

,

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Cukrářka Klára Frycová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...