29. října 2009 9:58 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazka na poslední chvíli odvrátila bankrot, její dluhy převezme Česká spořitelna

Sazka arena | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka arena | foto: Lidové noviny

PRAHA Úvěry největší tuzemské loterijní společnosti Sazka ve výši zhruba 450 milionů Kč, která má tato sázková firma splatit do konce října, převezme Česká spořitelna. Uvádí to dnešní Hospodářské noviny. Sazka má do konce října uhradit úvěr ve výši 400 milionů korun bance Fortis, další zhruba stejnou částku požaduje Raiffeisenbank.

Sazka má však na účtech minimum hotovosti a před sebou další významné platy, když jen počátkem roku musí uhradit další splátky dluhopisů ve výši 400 milionů korun, z nichž financovala stavbu vysočanské arény.

Čtěte také: Profil šéfa Sazky

HN s odvoláním na tři zdroje ze sázkařského byznysu a z bankovních kruhů uvádí, že veškeré úvěry od Fortisu má převzít Česká spořitelna. Současně má převzít také dluh ve výši 50 milionů korun vůči Raiffeisenbance,která si další část pohledávky vůči Sazce ponechá. Sazka tyto informace odmítla komentovat s tím, že spolupracuje s řadou finančních institucí a podle smluv je vázána mlčenlivostí.

Deník dále uvádí, že Sazka kvůli finančním závazkům není schopna platit dohodnuté částky ze svého více než miliardového zisku sportovním svazům, protože splácení miliardových dluhů za stavbu vysočanské arény ji čím dále víc vyčerpává. Ke kontrole hospodaření Sazky a výstavby Sazka Areny vyzval Nejvyšší kontrolní úřad v polovině října například předseda ODS Mirek Topolánek. Již na jaře varoval před finančními problémy Sazky oficiálním dopisem věřitele této firmy také současný ministr financí Eduard Janota.

Lidovky.cz

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.