16. března 2011 7:00, aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazka nemá na výhry. Z losování mám hrozný pocit, říká moderátor

Vladimír Vlach a Šťastných deset | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Vlach a Šťastných deset | foto: Reprofoto

„Je to hrozný pocit. Lidem řeknu vítězná čísla a oni se poté dočkají jen zlomku výhry. A za špatného budu v jejich očích já,“ odkrývá pro LN své pocity Vladimír Vlach.

V úterý večer vytáhl deset míčků z osudí hry Šťastných deset. Jako každý den. Toto losování bylo ale mimořádné. Za několika bezpečnostními rámy a obrněnými dveřmi se totiž konalo v den, kdy Sazka vůbec poprvé ve své pětapadesátileté historii oznámila, že není schopna vyplatit výhru – přesněji lednový jackpot Sportky 103 milionů korun.


V prosklené vysílací kóji to ale na první pohled vidět není. Technik přinesl jako vždy míčky z trezoru, otřel prach z losovacího zařízení a notářka s pozdravem usedla vedle muže ze státního dozoru.

Vladimír Vlach"Vážení diváci, přeji vám krásný večer. I dnes vás vítám z televizního studia Sazka u losování Šťastných deset," řekne Vlach s rutinním úsměvem, ale za kamennou tváří se mu hlavou honí divoké myšlenky.  Obavy jsou namístě. Sazka, která na svém webu upozorňuje, že od roku 1956 vyplatila na výhrách necelých sto miliard, je momentálně úplně na dně. 

V úterý v poledne přiznala, že nebude vyplácet výhry přesahující půl milionu korun. To i přesto, že v jackpotu nejpopulárnější Sportky je 145 milionů korun a ve hře Eurojackpot dalších 136 milionů. Jistina, kterou musí mít loterie na ministerstvu financí pro podobné případy, pokryje jen padesát milionů.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!