12. dubna 2011 7:28 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazka nemá na živé přenosy z losování

Sazka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka | foto: Vondrouš Roman ČTK

PRAHA Předběžný insolvenční správce loterijní společnosti Sazka Josef Cupka nedovolí, aby firma zastavila televizní přenosy losování svých loterií.

Sazka, která je v insolvenci, za možnost vysílat v televizi losování loterií Sportka, Šťastných deset a Euromiliony platila České televizi desítky milionů korun ročně. Nyní na to nemá peníze.

Čtěte více:

"Celou věc jsem projednal s Českou televizí, jsou tam i jiné možnosti řešení," řekl Cupka. Dodal, že televize může přistoupit na splátkový kalendář, nebo třeba na platbu počkat. Televizní losování loterií Sazky je podle Cupky takovým symbolem, že by zastavení jeho vysílání nebylo dobrým signálem pro sázející a veřejnost.

Vše o kauze Sazka

"Navíc jde z větší části o pohledávku za podstatou, takže ČT o ni nepřijde," dodal. "Společnost Sazka měla do 5. dubna tohoto roku zaplatit České televizi prosincovou pohledávku, a zatím tak neučinila. Předali jsme to všechno právníkům," řekl už dříve mluvčí České televize Ladislav Šticha.

Čtěte také:


Soud dosud nestanovil způsob řešení situace Sazky
"O této problematice zástupci Sazky v těchto dnech jednají se všemi zúčastněnými," uvedl mluvčí společnosti Jan Tuna bez dalších podrobností. Cupka dnes také ČTK řekl, že nemá žádné informace o tom, že by vedení Sazky činilo kroky týkající se údajného převzetí jejích sázkových aktivit společností Fortuna ovládané investiční skupinou Penta.

Prozatímní věřitelský výbor Sazky požádal Cupku o prověření těchto údajných kroků koncem března. Vedení Sazky to vyloučilo a Penta je popřela. "Zprávy tohoto typu vedení Sazky před několika dny záměrně vypustilo, aby zjistilo původ úniku informací," sdělil tehdy ČTK Tuna.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.