11. ledna 2010 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazka oplácí bankám pomoc. Dodává jim klienty

Sazka - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka - ilustrační foto. | foto: Zehl IgorČTK

PRAHA Zadlužená sázková společnost Sazka vymyslela způsob, jak se odvděčit bankám za jejich ochotu poskytnout firmě peníze. Dohazuje jí nové klienty. Problémem je ale to, že Sazka tak činí proti vůli těchto klientů – provozovatelů sázkových terminálů.

Sazka je podle informací Lidových novin vyzývá, aby své platby uskutečňovali pouze z účtů vybraných bank. V podstatě je tak nutí, aby se stali klienty bank, které Sazce poskytují půjčky. Sazka také provozovatelům terminálů, kteří se odmítají podvolit, vyhrožuje, že spolupráci s nimi rychle ukončí.

"Sazka mě vyzvala, abych své konto u ČSOB, ze kterého jsem v posledních 13 letech platby ze sázkového terminálu uskutečňoval, převedl buď k České spořitelně, nebo ke Komerční bance... Řekli mi, že když tak neučiním, tak mně i všem ostatním, kteří svá konta odmítnou změnit, vypoví do konce ledna smlouvu," uvedl provozovatel sázkového terminálu v Poděbradech, který si přál zůstat v anonymitě.

Sazka odmítá, že by provozovatele nutila ke změně účtu. "My jenom z naší strany optimalizujeme cesty, kterými k nám peníze směřují," řekl mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund.

Šéf Antimonopolního úřadu Petr Rafaj připustil, že kdyby se nátlak Sazky na provozovatele terminálů potvrdil, mohlo by se jednat o omezování hospodářské soutěže.

Další podrobnosti o tom, jak Sazka dohazuje bankám klienty si přečtěte v pondělním vydání deníku

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz