Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
29. ledna 2011 13:13, aktualizováno  14:44 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazka prý požádala o ochranu před věřiteli, mluvčí to však popírá

Sazka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka | foto: Reuters

PRAHA Loterijní společnost Sazka požádala o ochranu před věřiteli. Žádost o moratorium, které by na tři měsíce odvrátilo hrozící úpadek společnosti, by měl nyní rozhodovat insolvenční soud. Mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund to však popřel.

Musí ji ale schválit i nadpoloviční většina věřitelů Sazky, tedy držitelé závazků v hodnotě 5,3 miliardy korun. Informaci přinesl server iHNed.cz s odvoláním na dobře informovaný zdroj.

"V žádném případě není pravda, že bychom se v souvislosti s moratoriem či ochranou před věřiteli obrátili na soud", řekl dnes mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund.

Co se týče držitelů dluhopisů, může o ochranu před věřiteli požádat svěřenecký správce. Sazka ale podle mluvčího nemá informace, že to udělal.Sazka podle některých informací doufala, že se s držiteli dluhopisů, jimž není schopna splácet celou jistinu i úrok, dohodne na snížení dluhu a odkladu splátek.

Změnu dluhopisové dokumentace ale musí schválit valná hromada držitelů dluhopisů minimálně tříčtvrtinovou většinou přítomných.

Největším držitelem dluhopisů Sazky je podnikatel Radovan Vítek, který vedle drobnějších nákupů získal v uplynulých dnech velké balíky od UniCredit Bank a Raiffeisen Bank International. Vítkovy pohledávky za Sazkou a vlastníkem O2 areny Bestsportem v současné době podle médií převyšují tři miliardy korun.

Čtěte také

Sazka čelí problémům zejména kvůli vysokým splátkám za výstavbu pražské O2 areny držitelům dluhopisů. Městský soud v Praze dostal od Vítka návrh na zahájení insolvenčního řízení se Sazkou 17. ledna.

Sazka musí do 20 dnů ode dne doručení usnesení o zahájení řízení poslat soudu svoje vyjádření k Vítkově návrhu. Musí také předložit celý seznam majetku včetně dlužníků a věřitelů i seznam svých zaměstnanců a listiny, které dokládají úpadek nebo hrozící úpadek..

Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!