16. června 2011 18:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazka se zbavila Hušáka, dostal výpověď

Aleš Hušák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aleš Hušák | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Předseda představenstva Sazky a její bývalý generální ředitel Aleš Hušák dostal ve čtvrtek výpověď z pracovního poměru v loterijní společnosti.

Řekla to mluvčí insolvenčního správce Josefa Cupky Lenka Tichá. Hušák byl podle ní v sídle společnosti, ale výpověď do vlastních rukou nepřevzal. Cupka považuje výpověď za platnou, dodala. Sazka je od předminulého pondělí v konkurzu, proti němuž se ale odvolal.

K TÉMATU:

Cupka odvolal Hušáka z funkce generálního ředitele minulý týden. Výkonný šéf týmu insolvenčního správce Marek Biely současně omezil Hušákovi vstup do budovy Sazky. Zůstal mu jen omezený přístup do přísně vymezených prostor sídla společnosti. Cupka Hušákovi také omezil většinu nadstandardních požitků, které vyplývají z jeho manažerské a pracovní smlouvy. Hušák prý také nedostane žádné odstupné.

Vše o kauze Sazka

Investiční skupina Penta a skupina E-Invest podaly odvolání proti konkurzu v pondělí prostřednictvím společnosti Gladiolus. Firmy i Hušák jsou přesvědčeny, že konkurz byl prohlášen v rozporu s insolvenčním zákonem a věří, že Vrchní soud odvolání vyhoví.

Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením výstavby pražské haly O2 arena. Jejími akcionáři jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu.

ČTK