24. června 2011 14:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazka už opět dobíjí kredit. Zatím jen O2

Mobilní telefon - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní telefon - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Zákazníci telekomunikačního operátora Telefónica si mohou od dnešních 12:00 znovu dobíjet kredit do mobilních telefonů přes terminály loterijní společnosti Sazka. Telefónica je prvním z operátorů, se kterým se Sazka na obnovení služby dohodla.

Informoval o tom mluvčí Telefóniky Martin Žabka. Telefónica stejně jako ostatní operátoři dobíjení kreditu u terminálů přerušila, protože jí Sazka kvůli finančním problémům přestala vyplácet vybrané částky.

Sazka musela podle nové dohody s Telefónikou vytvořit zvláštní účet a složit na něj jistinu v řádu desítek milionů korun. Ta má eliminovat riziko případného dluhu.

Vše o kauze Sazka

Celkový dluh, který Telefónica v rámci insolvenčního řízení Sazky přihlásila, se vyšplhal na 205,5 milionu korun. Podle důvěryhodného zdroje již operátor svou pohledávku prodal finanční skupině PPF, která patří k největším věřitelům Sazky.

V podobné výši jako Telefónica měli pohledávky i operátoři T-Mobile a Vodafone. Ti se zatím se Sazkou nedohodli a Sazka s nimi vyjednává o podmínkách obnovení provozu. Distribuční síť Sazky by koncem týdne mělo tvořit téměř 6000 terminálů.

Sazku nyní řídí insolvenční správce. Do insolvence a následně do konkurzu se firma dostala kvůli problémům se splácením výstavby pražské haly O2 arena. Akcionáři Sazky jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu.

Lidovky.cz, ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.