21. prosince 2010 9:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazka věří, že nepadne. Hušák má plán záchrany

Ředitel Sazky Aleš Hušák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ředitel Sazky Aleš Hušák. | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Zadlužená loterijní společnost Sazka jedná s věřiteli o svém restrukturalizačním plánu. Uvržení do insolvence se prý nebojí. "Náš soudný den ještě nenastal," prohlásil včera generální ředitel Sazky Aleš Hušák. Ten spoléhá na to, že se s Radovanem Vítkem, kterému společnost dluží 900 milionů korun, dokáže dohodnout.

Vítek nedávno skoupil pohledávky Sazky od dvou bank a nyní hrozí podáním insolvenčního návrhu. Sazka mu nabídne pozemky nebo výhodnější úroky jeho pohledávek. Pokud však přece jen dojde na insolvenci, je prý Sazka připravena se bránit.

Rok 2010 v obrazech

Hlavním novým opatřením, které hodlá Sazka zavést v rámci svého restrukturalizačního plánu, je přesměrování toku veškerých financí na jeden speciální účet. Ten však i nadále budou obhospodařovat manažeři Sazky. Prý ale bude umožněna kontrola ze strany financujících bank. Součástí záchranného plánu bude i vyvážený platební kalendář, který určí, co, jak a kdy bude Sazka platit. Kromě toho společnost počítá s prodejem zbytného majetku.

Více informací o plánu Sazky na záchranu čtěte v úterním vydání deníku

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!