30. října 2010 22:14, aktualizováno  23:06 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sázkařské šílenství skončilo. V Itálii padl miliardový jackpot

Peníze - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peníze - ilustrační foto | foto: Shutterstock

ŘÍM Rekordní jackpot italské loterie SuperEnalotto s téměř 178 miliony eur (téměř 4,4 miliardy korun) v sobotu večer po necelých devíti měsících padl. Suma, kterou agentura ANSA označila za rekordní nejen v Itálii, ale i v Evropě, vyvolala v zemi sázkařské šílenství.

Informovala o tom agentura DPA.

Obrovskou sumu tentokrát ale jediný sázející nezíská. Podle agentur se o ni podělí 70 výherců. Vítěznými čísly jsou 4, 26, 40, 54, 55 a 67.

Stále však není jasné, kde byly výherní tikety zakoupeny. V Itálii se běžně jména výherců nezveřejňují. Každý z nich si nicméně odnese zhruba 2,5 milionu eur. V Itálii se ale běžně jména výherců nezveřejňují. Předchozí rekordní suma byla 147,8 milionu eur (přes 3,6 miliardy korun), kterou loni v srpnu získal jediný výherce v Toskánsku.

Horentní jackpot odolával 129 tahů. Miliony hráčů se doposud neúspěšně pokoušely vybrat šestici čísel v rozmezí od jedné do devadesáti. Losovalo se třikrát týdně, ale šance na výhru byla jedna ku 623 milionům, poznamenala DPA.

Hra SuperEnalotto má velkou výhodu oproti mnoha jiným hrám, protože vyplácí vítězi plnou výhru najednou, nikoli ve splátkách. Největším "výhercem" je však státní pokladna, protože dostává 49,5 procenta ze všech podaných sázek. Každá kombinace šesti čísel stojí půl eura a minimálně se musí podat dvě kombinace, čili sázka přijde na euro (asi 25 korun).

V České republice zatím nejvyšší výhru v loterii vyplatila společnost Sazka v srpnu 2003, kdy se jedné osobě podařilo vyhrát 112,9 milionu korun. Více než 100 milionů korun si zatím připsali tři sázkaři.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.