24. května 2010 17:41 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sázkové kanceláře mají jasno: premiérem bude Jiří Paroubek

Předseda ČSSD Jiří Paroubek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda ČSSD Jiří Paroubek. | foto: ČTK

PRAHA Větší šanci stát se novým českým premiérem má podle sázkové kanceláře Tipsport šéf ČSSD Jiří Paroubek než lídr ODS Petr Nečas. Na předsedu ČSSD je vypsán kurz 1,4:1, na Nečase 5:1. Sociální demokraté jsou u sázkařů také favorité voleb.

Sázkové kanceláře Tipsport a Fortuna na vítězství ČSSD ve víkendových volbách vypsaly kurz 1,05, Chance 1,07 a Synot Tip 1,12:1. V únoru se tyto kurzy na prvenství sociálních demokratů pohybovaly kolem 1,4:1, v dubnu se snížily pod 1,2:1.

Na výhru ODS mají podle svých webových stránek vypsané kurzy Tipsport 6:1, Synot Tip 5:1, Chance 6,5:1, Fortuna 7:1. Přitom v únoru se kurzy na výhru ODS pohybovaly pod 3:1, v dubnu už ale kolem 4:1.

Jen Tipsport eviduje na víkendové sněmovní volby sázky za víc než tři miliony korun, sází se na celkové výsledky i například na to, zda získá převahu levice, či pravice.

Podle Lubomíra Ježka z Tipsportu se sázkaři chovají pragmaticky a řídí se při sázkách hlavně předvolebními průzkumy. "Nejvíc je vsazeno na vítězství sociální demokracie přes 1,7 milionu korun. Jen málo lidí si vsadilo, že ODS nakonec volby vyhraje, z původní hodnoty 2,6:1 kurz na její vítězství stoupnul již na 6:1," uvedl v tiskové zprávě.

Na vítězství sociálních demokratů si podle něj někdo vsadil i 100.000 korun. Kuriozitou je i sázka 40.000 korun na to, že se do sněmovny i přes nepřízeň předvolebních průzkumů dostanou lidovci.

Vedle ODS a ČSSD se podle sázkařů do sněmovny dostane strana Věci veřejné, lidé na ni vsadili milion korun. Sázkaři věří, že se do parlamentu dostane i KDU-ČSL a TOP 09. Naopak Strana zelených se podle tipujících do parlamentu nedostane.

ČTK