23. září 2011 17:39, aktualizováno  19:50 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazku koupí Kellner a Komárek za 3,81 miliardy

Sazka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Nejvyšší nabídku ve výběrovém řízení na prodej Sazky podaly finanční skupiny PPF a KKCG, které za loterijní firmu společně nabídly 3,81 miliardy korun. Tendru se zúčastnily i Synot Holding a společnost Charlcoal.

Uvedl to dnes Jan Hrazdíra, právník insolvenčního správce Sazky. Dodal, že zatím nejde o vítěznou nabídku, protože je ještě nutné prozkoumat, zda nabídka splňuje formální náležitosti výběrového řízení.

Uchazeči o koupi Sazky museli podat svoji nabídku do pátečních 18 hodin. Tendru se zúčastnily i Synot Holding a společnost Charlcoal, spojovaná se jménem finančníka Pavla Tykače. Hrazdíra neuvedl výši nabídek dalších dvou účastníků tendru. Uvedl pouze, že dvě ze tří nabídek překročily znalecký odhad hodnoty Sazky. Znalecký
posudek Ernst&Young ocenil Sazku na 3,57 miliardy.

"Skupiny KKCG a PPF jsou potěšeny, že přeložily ve výběrovém řízení na prodej Sazky nejvyšší nabídku. Jsou přesvědčeny, že nabídnutá cena je reálnou, poctivou a tržní cenou za loterijní společnost která má stále
ztrátové hospodaření," sdělil mluvčí KKCG Dan Plovajko.

Nabídnutá cena PPF a KKCG je podle něj dobrou zprávou pro Sazku a její obchodní partnery. "V případě, že bude tato nabídka vybrána, přinese s podporou KKCG a PPF potřebnou stabilitu, finanční zázemí a další rozvoj společnosti Sazka," dodal Plovajko.

ČTĚTE TAKÉ:

Penta již dříve uvedla, že se výběrového řízení na prodej Sazky nezúčastní, protože jej považuje za zmanipulované a netransparentní. Penta dodala, že ale Cupkovi svoji nabídku doručí, a ta bude obsahovat doklad o tom, že kupní cenu složila na účet v Komerční bance. Cupka však uvedl, že nebude moci brát na zřetel žádnou nabídku činěnou mimo výběrové řízení, neboť její předkladatel by tím získal neoprávněnou výhodu.

O Sazku bojují tři subjekty

Cupka výběrové řízení na prodej Sazky, která je od konce května v konkurzu, vyhlásil 19. srpna. Do výběrového řízení na prodej Sazky se přihlásily celkem tři subjekty. Jedním byla společnost nejbohatšího Čecha Petra Kellnera PPF dohromady se skupinou Karla Komárka KKCG, druhým zájemcem byla společnost Synot Ivo Valenty a třetím firma Charcoal, za níž stojí majitel mosteckých dolů Pavel Tykač.

Vše o kauze Sazka

Všichni zájemci o Sazku splnili podmínky schválené soudem a v termínu složili požadovanou kauci 500 milionů korun.

Sazka v insolvenci

Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské O2 areny. Věřitelský výbor poté schválil úvěrovou smlouvu o objemu celkově až 500 milionů korun, které slouží k zachování běžného chodu firmy. Půjčku se splatností dva roky poskytla společnost Moranda. Akcionáři Sazky jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu, jejich pravomoci jsou ale po prohlášení konkurzu silně omezené.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.