7. prosince 2010 13:02 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazku opustila klíčová banka, dluhy odkoupil realitní magnát Vítek

Sazka arena | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka arena | foto: Lidové noviny

PRAHA Loterijní společnost Sazka údajně opustil jeden z klíčových finančních partnerů, Raiffeisenbank. Budoucnost Sazky tak nyní závisí na tom, zda jí partneři změní úvěrové smlouvy kvůli problémům splácet půjčky podle původně sjednaných podmínek. Dluhy Sazky koupil realitní podnikatel Radovan Vítek.

"Žádnou oficiální informaci jsme v tomto směru zatím nedostali. S Raiffeisenbank máme platnou smlouvu, kterou oboustranně plníme. S případnými dalšími dotazy se musíte obrátit přímo na Raiffeisenbank," sdělil mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund. Banka tyto informace nekomentovala.

Čtěte více:

Server ihned.cz uvedl, že Raiffeisenbank v pondělí rozhodla o prodeji své pohledávky v nominální hodnotě 400 milionů korun za cenu přibližně 300 milionů korun podnikateli Radovanu Vítkovi. Zprávu podle serveru vzápětí potvrdil "další zdroj z bankovních kruhů". Pro Sazku znamená odchod Raiffeisenbank vážnou komplikaci.

"Co přesně to bude pro Sazku znamenat, ukážou teprve další kroky nového vlastníka. Zatím o nich nic nevíme," cituje server Aktuálně.cz jednoho z akcionářů Sazky.

Hlavní finanční partneři Sazky - Česká spořitelna, Raiffeisenbank, Fortis a Komerční banka - jednali o nové společné úvěrové smlouvě pro Sazku více než rok. V posledních měsících se však jednání zadrhla a Raiffeisenbank začala nabízet svou pohledávku k prodeji. Nejprve se ji snažila přenechat ostatním partnerům vznikajícího bankovního úvěrového "klubu" Sazky, ti ji ale nebyli ochotni převzít za nabízenou cenu. Odchodem Raiffeisenbank ale projekt "klubové" úvěrové smlouvy padá, nebo se alespoň výrazně komplikuje, píše iHNed.cz.

Raiffeisenbank odmítla transakci komentovat. "Informace o našich klientech nezveřejňujeme," konstatoval mluvčí banky Tomáš Kofroň.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!