15. dubna 2011 11:04 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazku zasypaly tisíce bankovek 'od nás všech'

Okolí sídla společnosti Sazka se znovu stalo místem protestu proti vedení loterijní firmy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Okolí sídla společnosti Sazka se znovu stalo místem protestu proti vedení loterijní firmy. | foto: ČTK

PRAHA Okolí sídla společnosti Sazka se dnes ráno znovu stalo místem protestu proti vedení loterijní firmy. Na silnici, která vede kolem budovy ve Vysočanech, se objevilo velké množství letáků s obrázky bankovek.

Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK), která poházené papíry uklízela, odhaduje náklady na odstranění odpadu na minimálně desítky tisíc korun. ČTK to sdělil mluvčí TSK Tomáš Mrázek.

Vše o kauze Sazka


 "Technická správa komunikací od šesté hodiny ranní řeší tuto mimořádnou událost. V první fázi jsme se snažili uklidit papíry zejména z vozovky, jejichž množství v jednu chvíli ohrožovalo i bezpečnost silničního provozu," uvedl Mrázek. Pokud policie vypátrá původce, bude po něm TSK požadovat náhradu škody, dodal.

Okolí sídla společnosti Sazka se znovu stalo místem protestu proti vedení loterijní firmy.

Archy s obrázky starých bankovek, které upozorňovaly na údajná pochybení na straně managementu i vlastníků Sazky, se objevily v ulicích K Žižkovu a Českomoravské. Pokrývají tak pomyslnou cestu ze sídla loterijní firmy do vysočanské arény, jejíž výstavba přinesla Sazce nynější problémy s financováním miliardových závazků.

"Pokud zítřejší valná hromada ČSTV nepodnikne razantní kroky k odvolání stávajícího vedení ČSTV a potažmo Sazky, zbyde nám všem jen tenhle tunel," uvedli autoři happeningu.

Sazka: "Jsou to zoufalci"
Sazka akci odsoudila. "Celá kampaň je jasným důkazem, že jde o zoufalou snahu skupin, které chtějí získat tradiční českou firmu, ovlivnit a zmanipulovat delegáty sobotní valné hromady ČSTV. Sazka je přesvědčena, že se před sobotní valnou hromadou ČSTV dá očekávat vyvrcholení této kampaně," uvedl mluvčí firmy Jan Tuna.

"Dnešní další díl kampaně proti Sazce mě na jednu stranu pobavil, na druhou stranu si uvědomuji, kolik taková kampaň musí stát. Je naprosto jasné, že za ní nestojí žádní sportovci a jsem přesvědčen, že by bylo daleko záslužnější peníze vržené do této kampaně věnovat například některému z venkovských sportovních klubů," dodal šéf Sazky Aleš Hušák.

Protest proti Hušákovi před Sazkou.

Hušákovi i poslední boty
Okolí sídla loterijní firmy se stalo místem protestu již několikrát. Předposlední akci, kdy se před budovou objevily hromady bot, loterijní firma komentovala s humorem, zřejmě především proto, že neznámí organizátoři zvolili umírněnější formu, než při dřívějším instalování figurín oběšenců na mostě u přilehlého libeňského nádraží.

Čtěte více:

V dnešní Mladé frontě Dnes se objevil pod nadpisem "Někdo má a někdo nemá" celostránkový inzerát, který se, aniž by kohokoliv jmenoval, obrací na delegáty sobotní valné hromady ČSTV a kritizuje loterijní firmu.

"Vy nemáte na provoz sokoloven, někdo se hřeje ve vile na Menorce. Vám chybí peníze pro mladší žáky, někdo se vozí zeleným Bentley. Vy nemáte ani na sodovku na zápasy, někdo si jen tak koupí vinařství. Sportovci, přemýšlejte na zítřejší valné hromadě ČSTV," stojí mimo jiné v inzerátu.

Sazka je v úpadku od 29. března. Firma se do insolvence dostala kvůli problémům se splácením výstavby multifunkční haly. Věřitelé dosud k soudu přihlásili pohledávky po lhůtě splatnosti za více než dvě miliardy korun.

Očekává se ale, že držitelé dluhopisů zažádají o jejich okamžité zpoplatnění. Tím by dluh vzrostl na deset miliard korun.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ SÍTĚ PRODEJEN

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč