3. září 2014 10:39 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sberbank reaguje na sankce kampaní. K hypotéce nabízí Rusům kočku

Kotě - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kotě - ilustrační foto | foto: Šárka PálkováLidové noviny

MOSKVA Přejete si k té hypotéce i kočku, prosím? To je otázka, které se nyní mohou v Rusku dočkat klienti největší tamní banky Sberbank. Ta začala nabízet, že novým zákazníkům, kteří si u ní sjednají hypotéku, dopraví na práh kočku.

Ruská Sberbank je na seznamu firem postižených západními sankcemi. I proto podle finančních analytiků přišla s reklamní akcí, která ji má ukázat v příznivějším světle.

Zájemci o hypotéku si můžou k bankovnímu produktu objednat živou kočku. V Rusku se totiž považuje za štěstí, pokud před majiteli vstoupí do nového domu kočka.

ČTĚTE TAKÉ:

Na tuto nabídku už podle televize CNN kývlo několik zájemců, milovníci koček však můžou být poněkud zklamaní, že kočka jim je pouze zapůjčena - na dvě hodiny, pak ji bankovní úředník zase odveze.

Klienti si mohou vybrat z celkem deseti "uvítacích koček", které mají jména jako César nebo Karamelka. Musí si ale pospíšit - Sberbank tuto promoakci omezila jen na 30 hypoték.

Přítulnější banka

Největší ruská banka Sberbank začne od 28. února působit v České republice pod svou značkou.

Podle analytiků se tímto krokem Sberbank snaží prezentovat jako vřelejší, až přítulnější instituce. Před měsícem ji totiž zasáhly evropské sankce.

Od začátku roku se akcie Sberbank, tedy banky, která slouží více než polovině ruských obyvatel, propadly o 28 procent.

Kočičí kampaň vyvolala řadu reakcí na ruských komunitních sítích, ovšem ne všechny jsou pozitivní. "Snižte úroky a lidé budou mít dost peněz, aby si založili třeba kočičí farmu!" vzkázal Sberbank jeden z uživatelů.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!