15. prosince 2013 15:37, aktualizováno  15:55 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Schumacher zkoušel brzdy auta na figuríně Václava Klause

Figurína Václava Klause při bezpečnostních zkouškách nového mercedesu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Figurína Václava Klause při bezpečnostních zkouškách nového mercedesu. | foto: Reprofoto

PRAHA Automobilka Mercedes-Benz se odhodlala k nezvyklému kroku. Jako testovací překážku pro Michaela Schumachera zvolila figurínu s obličejem bývalého prezidenta České republiky Václava Klause. Díky umu sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumachera však figurína zůstala kolům nové generace mercedesu ušetřena.

Nový mercedes by měl být představen příští týden, do té doby bude design auta utajován. Automobilka se však rozhodla zveřejnit alespoň video z testů bezpečnostních systémů s maskovaným vozem. Za jeho volant usedla legenda F1 Michael Schumacher. K záludnostem na trati, které měl překonat, patřilo zastavení na poslední chvíli - před českým exprezidentem. Díky automatizovanému systému vozu se to Schumacherovi podařilo.

Figurínu čekal ještě jeden manévr, kdy Schumacher zkoušel ovladatelnost nové generace třídy C. Na poslední chvíli ve vysoké rychlosti strhl řízení, a tak figurína Klause zůstala nedotčena. Michael Schumacher při testech nových vozů spolupracuje s automobilkou Mercedes-Benz pravidelně.

Lidovky.cz