25. června 2015 7:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Schůzka Tsiprase s věřiteli skončila bez výsledku. Jednání pokračují

Řecký premiér Tsipras na summitu v Bruselu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řecký premiér Tsipras na summitu v Bruselu | foto: Reuters

BRUSEL Noční schůzka řeckého premiéra Alexise Tsiprase s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem, šéfem Evropské centrální banky Mariem Draghim a šéfkou Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeovou skončila, žádný výsledek nebyl podle agentury Reuters oznámen. Jednání dluzích Atén mezi řeckou vládou a věřiteli bude pokračovat opět ráno, tedy ještě před odpoledním zasedáním ministrů financí eurozóny.

Tsipras s věřiteli jednal ve středu odpoledne a poté schůzka pokračovala pozdě večer, skončila nad ránem. Nejmenovaný řecký představitel podle Reuters k průběhu jednání uvedl, že vyjednávací pozice Atén zůstává stejná. Dodal, že technický tým se sejde v 6:00 SELČ, o tři hodiny později pak s věřiteli zasednou k dalším rozhovorům vládní představitelé.

Mezinárodní věřitelé Řecka ve středu odmítli část řeckých návrhů na řešení řecké dluhové krize, protože by podle nich vedly k další recesi ekonomiky. Země se snaží na jednání získat dohodnutou finanční pomoc, aby mohla příští týden uhradit dlužnou splátku MMF. Řecku jinak hrozí platební neschopnost a možná i odchod z eurozóny.

ČTK