20. července 2012 14:21, aktualizováno  14:48 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Schváleno. Eurozóna poskytne Španělsku stomiliardovou pomoc

Ministři financí eurozóny schválili pomoc španělským bankám  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministři financí eurozóny schválili pomoc španělským bankám | foto: ČTK

BRUSEL Ministři financí členských zemí eurozóny oficiálně schválili dohodu, která zajistí Španělsku půjčku ve výši až 100 miliard eur (přes 2,5 bilionu korun) na pomoc bankovnímu sektoru. Oznámil to lucemburský ministr financí Luc Frieden.

"Formalizovali jsme to, o čem jsme diskutovali na posledních dvou setkáních Euroskupiny. Oficiálně jsme schválili memorandum, které podrobně vysvětluje podmínky, za nichž mohou být Španělsku půjčeny peníze na rekapitalizaci bank," řekl Frieden.

ČTĚTE TAKÉ:

Souhlasili všichni ministři

"Je tu souhlas všech 17 ministrů, což znamená, že tento program může pokračovat. Peníze nezačnou proudit okamžitě, protože ještě pokračuje analýza konkrétních bank," dodal.

Španělská vláda Mariana Rajoye požádala 25. června o pomoc pro španělské finanční ústavy, z nichž se řada dosud nevzpamatovala z krize tamního realitního trhu trvající už od roku 2008.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.