23. července 2013 17:12 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sebevražda? Šéfa Swisscomu našli doma mrtvého

Carsten Schloter. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Carsten Schloter. | foto: Reuters

CURYCH Šéf švýcarské telefonní společnosti Swisscom Carsten Schloter byl v úterý ráno nalezen mrtev ve svém domě u Freiburgu v západním Švýcarsku. Policie zatím případ hodnotí jako sebevraždu, přesnou příčinu úmrtí ale vyšetřuje.

Devětačtyřicetiletý Němec Schloter nastoupil do největší švýcarské telekomunikační společnosti v roce 2000 a v roce 2006 se stal jejím generálním ředitelem. V jednom ze svých posledních rozhovorů pro tisk otec tří dětí označil sám sebe za oběť moderních komunikací. Říkal, že je neustále online a je pro něj těžké se odpojit a odpočinout si.

S ohledem na rodinu policie dosud žádné podrobnosti neuvedla, oznámil Swisscom. Společnost zpráva o Schloterově úmrtí "hluboce zarmoutila", řekl předseda správní rady Hansueli Loosli. Řízení podniku dočasně převezme šéf švýcarské divize firmy Urs Schaeppi.

Swisscom v minulém desetiletí potřeboval expandovat, aby kompenzoval slabý růst a silnou konkurenci na domácím trhu. To se mu ale příliš nevedlo, když v roce 2005 neuspěla jeho nabídka na převzetí Českého Telecomu ani pokus o koupi Telekomu Austria.

Za Schloterova vedení Swisscom získal v roce 2007 italského internetového operátora Fastweb. Podnik je jako bývalý telefonní monopol nadále z většiny vlastněn státem a jako ostatní podobné skupiny se potýká s klesajícími tržbami a zisky v důsledku přesunu klientů k internetovým operátorům jako Skype.

Lidovky.cz, ČTK