Pondělí 6. července 2020Den upálení mistra Jana Husa 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šéf banky Credit Suisse si dobrovolně zažádal o výrazné snížení odměn

Credit Suisse. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Credit Suisse. | foto: Reuters

CURYCH Generální ředitel švýcarské banky Credit Suisse Tidjane Thiam požádal představenstvo banky, aby mu výrazně snížilo odměnu. V neděli o tom informovala švýcarská média. Druhá největší švýcarská banka loni vykázala první celoroční ztrátu od roku 2008.

Server listu Financial Times dnes bez uvedení zdrojů sdělil, že Thiam navrhl odměnu za loňský rok snížit o 25 až 50 procent. Banka ale tato čísla nepotvrdila.

„Požádal jsem představenstvo o výrazné snížení svého bonusu,“ uvedl Thiam v prohlášení, z něhož cituje agentura Reuters. „V rámci řídícího týmu je v mém případě toto snížení nejvýraznější. Nemohu vyžadovat oběti od ostatních a sám nepodstoupit žádné,“ sdělil.

Hospodářské výsledky podniku loni zasáhly rozsáhlé odpisy nehmotného majetku, náklady na právní spory a ztráty spojené s ukončováním některých aktivit. Banka minulý týden oznámila, že za uplynulý rok prodělala 2,94 miliardy franků (71,8 miliardy korun).

Akcie bankovního domu pak oslabily na nejnižší úroveň za 24 let.

Thiam se stal generálním ředitelem Credit Suisse loni v červenci. Někdejší člen vlády v Pobřeží slonoviny usiluje v čele banky například o zmenšení divize investičního bankovnictví. Místo toho se chce více soustředit na správu majetku v rozvíjejících se ekonomikách, ale také na rychlejší snižování nákladů.

Slíbil mimo jiné, že celkový objem peněz na odměny za loňský rok bude o 11 procent nižší než před rokem.

Banka už minulý týden oznámila, že v divizi globálních trhů, která ve čtvrtém čtvrtletí i kvůli odpisům prodělala skoro 3,5 miliardy CHF, sníží bonusy o 36 procent.

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Tygr ussurijský v Zoologické zahradě Olomouc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...