Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 17 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šéf bez respektu vybičuje zaměstnance jen na chvíli, pak odejdou

Agresivní manažer - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Agresivní manažer - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Harmonické vztahy mezi šéfy a podřízenými jsou v českých firmách a institucích spíše výjimkou. Podle šetření pracovního portálu Jobs.cz celkem tři čtvrtiny zaměstnanců nedůvěřují svým nadřízeným. Profesně i lidsky si se svým nadřízeným rozumí pouze 18 procent z 2584 respondentů průzkumu.

"Pokud nadřízený nemá ve svém týmu respekt, může si sice krátkodobě direktivním řízením vynutit vyšší výkon, ale u jeho lidí poměrně rychle mizí motivace přicházet s novými nápady či se jakkoliv angažovat nad rámec jasně daných povinností. Při nejhorším scénáři v důsledku toho firmě hrozí ztráta řady zkušených zaměstnanců a snížení její reputace," komentoval výsledky šetření Tomáš Ervín Dombrovský, analytik společnosti LMC, která portál Jobs.cz provozuje.

ČTĚTE TAKÉ:

Pro více než polovinu lidí jsou špatné vztahy se šéfem důvodem k hledání nového zaměstnání. Mezi problematické je nutno připočíst šest procent těch, kterým jejich šéf sice nesedí profesně ani lidsky, ale práci kvůli tomu z různých důvodů měnit nehodlají.

Necelá pětina lidí buď se svým šéfem vychází v osobní rovině, ale nepovažuje jej za odborníka (11 procent), nebo naopak respektuje jeho odborné kvality, ale nesedí si lidsky (šest procent). Zbylí respondenti uvedli, že nemají nadřízeného. Část proto, že je sama v roli svrchovaného šéfa (tři procenta), část není v žádném zaměstnaneckém poměru (čtyři procenta).

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...