21. dubna 2009 9:35 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šéf ČEZ bere 500 tisíc, ředitel pošty půlku

Na akciovém motivačním programu šéf ČEZ vydělal přes 600 milionů korun. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na akciovém motivačním programu šéf ČEZ vydělal přes 600 milionů korun. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Ředitel České pošty Petr Sedláček a generální ředitel energetické společnosti ČEZ Martin Roman přiznali výši svých platů. Sedláček svým platem nepřesáhne 250.000 měsíčně, Roman má základní plat zhruba ve výši půl milionu korun. Šéf ČEZu tak má na výplatní částce podobnou částku, jako generální ředitel Českých drah Petr Žaluda, který číslo zveřejnil už v neděli.

"Generální ředitel svým platem nepřesáhne 250.000, platy náměstků se pohybují v rozmezí 150.000 až 200.000 korun měsíčně," řekl týdeníku Ekonom mluvčí České pošty Ivo Mravinac. Manažeři pošty v čele se Sedláčkem mohou získat i bonusy. Ty jsou ale vázané především na splnění hospodářského plánu a zatím podle Mravinace není vůbec jisté, zda je pošta letos vyplatí, uvedl deník.

Šéf ČEZ nejvíc vydělá na bonusovém programu

Šéf polostátní akciovky ČEZ Roman svůj plat HN přesně neuvedl. Připustil ale, že má plat "zhruba jako pan Žaluda". Pro manažery ČEZ je ale rozhodující akciový motivační program, na kterém Roman vydělal přes 600 milionů korun.

Bonusy ve výši platu mohli dostat i šéfové drah, ale ti už vědí, že na ně letos mít nárok nebudou. Naopak se museli zavázat, že si sníží dočasně platy o 15 procent. Kvůli tomu se začalo o jejich platech víc mluvit. Podle Žaludy je jeho plat tématem i v právě probíhajícím boji o křeslo šéfa firmy, napsaly dnešní Hospodářské noviny.

ČTK