13. února 2014 9:51 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šéf ČSOB bude Brit. Kavánek odejde v květnu do dozorčí rady

Generální ředitel ČSOB Pavel Kavánek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel ČSOB Pavel Kavánek | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA Brit John Hollows nahradí v čele ČSOB Pavla Kavánka, který ve funkci skončí koncem března. Kavánek však z ČSOB neodchází, bude vést dozorčí radu banky, ve které vystřídá Jana Švejnara. Hollows je nyní členem výkonného výboru KBC – belgické matky ČSOB.

Pětašedesátiletý Kavánek pracuje v ČSOB přes 40 let, do banky nastoupil již v roce 1972 ve svých 24 letech po absolvování Vysoké školy ekonomické v Praze. V 70. letech působil také v londýnské pobočce Živnostenské banky.

Podle vlastních slov nikdy nebyl členem KSČ. "V Londýně jsem byl v pozici obchodníka, který telefonuje a kupuje a prodává... Já jsem nikdy nebyl členem KSČ," řekl k tomu v roce 2000.

Od roku 1990 je členem představenstva banky a od roku 1993 předsedou představenstva a generálním ředitelem ČSOB. V roce 1992 absolvoval šestiměsíční vzdělávací kurz na Georgetownské univerzitě v USA.

V roce 2007 odložila protikorupční policie jeho případ, kdy byl Kavánek prověřován, zda se nedopustil podvodu, když v roce 2000 vyjednával se státem o převzetí kolabující Investiční a poštovní banky. V roce 2007 získal Kavánek titul Bankéř roku.

Lidovky.cz, ČTK

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na Lidovky.cz