10. října 2016 11:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šéf Deutsche Bank se v USA nedohodl na pokutě pro svou banku. Akcie letí dolů

Deutsche Bank (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Deutsche Bank (ilustrační foto). | foto: Reuters

FRANKFURT Akcie největší německé banky Deutsche Bank v pondělí znovu oslabily. Jejich kurz ztrácel po zahájení obchodů přes tři procenta. Šéf banky John Cryan nedospěl v jednáních se Spojenými státy k dohodě na konečné částce za urovnání sporu o prodeje hypotečních cenných papírů v minulém desetiletí.

Banka od poloviny září bojuje s krizí důvěry kvůli zprávám, že ministerstvo spravedlnosti USA po ní požaduje pokutu až 14 miliard dolarů (téměř 340 miliard korun).

Cryan se v minulých dnech účastnil ve Washingtonu podzimního zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. Při té příležitosti se sešel v pátek s americkými vládními činiteli, podle zdrojů se však obě strany stále nedohodly.

„Doufalo se, že bude možná rychlá dohoda,“ řekl agentuře Reuters jeden z německých obchodníků. Kurz Deutsche Bank během dopoledne zmírnil pokles a ztrácel téměř tři procenta. Akcie banky srazily dolů index frankfurtské burzy DAX.

Akcie Deutsche Bank prudce klesaly i v minulých týdnech. Pokud by banka musela zaplatit mnohamiliardovou sumu, dostala by se do velkých potíží a musela by požádat investory o značnou kapitálovou injekci.

ČTK