27. dubna 2009 8:52 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šéf KB dostane odměnu pět milionů

Komerční banka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Komerční banka. | foto: Lidové noviny

PRAHA Vedení Komerční banky zřejmě získá za loňský rok milionové odměny. Například generální ředitel banky Laurent Goutard by měl obdržet asi pět milionů korun (187.500 eur). Vyplývá to z návrhu představenstva banky na usnesení valné hromady, která se bude konat ve středu 29. dubna.

Člen představenstva Patrice Taillandier-Thomas získá 40.000 eur (1,1 milionu korun), Didier Colin 75.000 eur (dva miliony korun), Vladimír Jeřábek 3,3 milionu korun, Jan Juchelka dva miliony korun a Peter Palečka 2,7 milionu korun.

Polovina zisku se rozdělí na dividendách

Vedle odměn členům představenstva, které navrhla dozorčí rada banky, by měla valná hromada také schválit výplatu dividend. Představenstvo navrhuje z loňského zisku vyplatit dividendu 180 korun na akcii, tedy stejnou jako v loňském roce. Na dividendy by tak mělo putovat 6,8 miliardy korun.

Komerční banka loni zvýšila konsolidovaný čistý zisk na 13,2 miliardy korun po předloňských 11,2 miliardy korun. Hlavním majitelem Komerční banky je francouzská Société Générale s podílem 60,4 procenta, akcie banky se obchodují na pražské burze.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!