11. července 2011 11:25 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šéf krachující ECM prodává akcie. Za každou cenu

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Lidové noviny

PRAHA Lepší něco než nic. To si zřejmě řekl šéf developerské skupiny ECM Milan Janků, jehož firma ECM Group od konce května na burze prodala celkem deset tisíc akcií. Utržila za ně něco přes 350 tisíc korun.

Když v prosinci 2006 uvedlo ECM své akcie na pražskou burzu, kurz dosahoval 1471 korun za akcii. Zmíněných deset tisíc akcií tehdy mělo hodnotu skoro 15 milionů korun. Od podzimu roku 2007 však kurz akcií padá a po vyhlášení insolvenčního řízení letos v dubnu se pohybuje jen v řádu desítek korun.

Další osud ECM je nejistý. Janků usiluje o záchranu firmy, schází mu však zatím souhlas velkých věřitelů. Pokud ECM skončí v likvidaci, uspokojeni budou přednostně věřitelé a akcionáři nemusejí dostat ani korunu. Proto se může vyplatit i prodej za současné ceny okolo 30 korun za akcii.

Firma ECM Group podnikatele Milana Janků vlastní celkem 84 procent akcií společnosti. Burza cenných papírů Praha nevidí v prodeji části jeho akcií problém. "Je to akcionář jako každý jiný, má právo prodávat jako každý jiný," uvedl mluvčí burzy Jiří Kovařík. Problém by nastal pouze v případě, kdy by Janků nedodržel povinnost ohlašovat své obchody s akciemi ECM.

VÍCE V LN:

Více čtěte v úterním vydání deníku Lidové noviny

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!