Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šéf, který jako by vypadl z teleshoppingu

Steve Ballmer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Steve Ballmer | foto: Reprofoto

Perličky potu stékající po tváři, překrvená hlava a vyvalené oči, ale hlavně až extatický řev a poskakování připomínající spíš blázna než generálního ředitele. Takový je výčet hlavních zbraní Stevea Ballmera, jak přesvědčit své zaměstnance a vzbudit v nich nadšení pro práci.

Steve Ballmer převzal post šéfa Microsoftu po vizionářském Billu Gatesovi. V nezáviděníhodné situaci se rozhodl svoji mysl nastavit do trvale pozitivního módu.

Microsoft je prostě v Ballmerových nekritických očích nejlepší, a to i přesto, že ztrácí v řadě ohledů na konkurenty.

Když šéfuje oživlá pohroma

Akcie firmy se propadají. To je první a nejpádnější důvod. Za vlády Ballmera Microsoft odpadl z čela technologického pelotonu. Momentálně je v takové pozici, že horko těžko a hlavně draze dohání konkurenci.

Za 8,5 miliardy dolarů například letos koupil Skype, nejznámějšího operátora internetového telefonování. Analytici se předháněli v tom, kdo dá více najevo své překvapení z toho, proč Microsoft za Skype zaplatil tak astronomickou částku.

O tabletech, na kterých momentálně konkurenční Apple výrazně bohatne, se Microsoft vyjádřil jako o trendu, který rychle přejde. A se svým mobilním operačním systémem se Microsoft nedokázal pořádně dostat na lukrativní trh chytrých telefonů.

Bill Gates a Steve Ballmer

Musel se proto spojit s Nokií, finským výrobcem mobilních telefonů, který se snaží chytnou druhý dech. Spolupráce ale zatím připomíná dva ztrouchnivělé stromy, které se zapřely jeden o druhý a do jejichž zřícení zbývají jen okamžiky.

Letos v březnu Ballmerovi poslal zatím nejvážnější vzkaz David Einhorn, manažer hedgeového fondu, který je velkým investorem Microsoftu: "Ballmer je největší přebytek na skladě jménem Microsoft," nechal se Einhorn slyšet.

Objevují se také hlasy zevnitř Microsoftu i odvětví, že Ballmer je příliš zaseklý v minulosti a už nedokáže firmu v tomto desetiletí, které je označováno za postpočítačovou éru, vést. V Microsoftu je ostatně jeden ze služebně nejstarších zaměstnanců.

Premium

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Premium

Fotbalový bohém Fenin: Jsem jájínek, ale ne troska

Martin Fenin | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Slýchává, jak promarnil svůj talent, on naopak namítá, že toho prožil tolik, co za třicet životů. Bohém Martin Fenin se...

Premium

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...

Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden
Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden

Připomeňte si s námi den, který oslavuje to nejdůležitější – naše děti. Rozmazlete ty svoje s krásnými a originálními dárky od značky Canpol babies. Sledujte náš týdenní kalendář a vyhrávejte každý den.