19. května 2010 9:26 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šéf Novy Dvořák prodloužil smlouvu, bude brát 15 milionů ročně

Generální ředitel televize Nova Petr Dvořák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel televize Nova Petr Dvořák | foto: Lidové noviny

PRAHA Generální ředitel Novy Petr Dvořák (45) prodloužil smlouvu až do poloviny roku 2013 a dostal přidáno. Nový kontrakt zní na základní roční plat 580.000 eur (14,8 milionu Kč). Za podpis šéf nejsledovanější české televize inkasuje v květnové výplatě jednorázovou odměnu 3,2 milionu korun.

Uvedla to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD) s odkazem na zprávu pro regulátory. Deník píše, že předchozí smlouva Dvořákovi končila v polovině příštího roku. Od ledna 2012 mu vzroste základ platu o další čtvrtinu na 730.000 eur ročně (nyní 18,7 milionu Kč). Roční odměna může jako dříve dosáhnout až 75 procent základu.

Předchozí kontrakt Dvořákovi zajišťoval základ 13,6 milionu korun ročně. Loni v dubnu, kdy se už naplno odrazila recese na reklamním trhu, mu byl zkrácen o 15 procent. Za rok 2009 si včetně všech bonusů a náhrad vydělal 18,5 milionu korun.

Firma Central European Media Enterprises (CME), která v Česku vlastní televizi Nova, loni kvůli úspoře nákladů přestěhovala centrálu z Londýna do Prahy. Do té doby měli manažeři obvykle smlouvy v dolarech či v národní měně země, kde působili. Nyní převažuje euro. Kurzová doložka jim zaručuje výdělek na úrovni průměrného kurzu za celý kalendářní rok.

Loni dostal výrazně přidáno i nejvyšší šéf CME Adrian Sarbu. S povýšením z provozního na generálního ředitele se mu základ zvýšil o polovinu, na 1,8 milionu dolarů (asi 36 milionů Kč).

ČTK