18. února 2015 10:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šéf Škody Auto: od nového Superbu čekám o čtvrtinu lepší prodeje

Nová Škoda Superb byla představena 17. února v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová Škoda Superb byla představena 17. února v Praze. | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV Škoda Auto čeká od nového Superbu o 25 procent vyšší prodeje než u předchozích dvou generací modelu. Automobilka prodala od roku 2001 celkem 700 tisíc vozů tohoto typu. Předpověď pronesl při světové premiéře třetí generace Superbu předseda představenstva Winfried Vahland.

Nová Škoda Superb se začne prodávat na konci prvního pololetí včetně vrcholné verze Laurin&Klement, provedení kombi přijde na podzim.

Nový Superb bude mít jako první Škoda adaptivní podvozek nebo připojení k internetu přes mobilní síť LTE. 

„Tento vůz zosobňuje důležitý pilíř naší růstové strategie a napovídá mnohé o budoucnosti značky, naším cílem je získat nové zákazníky ze soukromého i podnikatelského sektoru,“ uvedl Winfried Vahland. Nový Superb se bude vyrábět v závodě Škody v Kvasinách a také v Šanghaji.

Nová Škoda Superb byla představena 17. února v Praze. Vpravo na snímku je...
Nový Superb se bude vyrábět v závodě Škody v Kvasinách a také v Šanghaji.

Svými tvary vychází nový Superb z designové studie VisionC představené loni na autosalonu v Ženevě. 

Proti předchůdci má menší převisy karoserie. V přední části jsou umístěné ostře řezané světlomety, výrazná maska chladiče, zadní pak LED svítilny ve tvaru C.

Superb má ambice konkurovat vozům vyšší střední třídy, přestože patří o třídu níž. Nabízí největší interiér a také zavazadlový prostor, který se proti předchozí generaci zvětšil o 30 litrů na 625 litrů.

Škoda představila Superb ve světové premiéře v pražském Fóru Karlín. Pozvala 850 hostů ze 33 zemí. Česká filharmonie zahrála symfonii speciálně složenou k uvedení vozu.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz