13. května 2012 19:30, aktualizováno  22:03 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Generální ředitel Yahoo Thompson odstoupil

Scott Thomson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Scott Thomson | foto: ČTK

Generální ředitel Yahoo Scott Thompson (54) po nesrovnalostech v životopise ohledně dosaženého vzdělání odstoupil a společnost opustil. Informovala o tom ve zvláštní zprávě společnost Yahoo. Ve funkci Thompsona dočasně nahradil šéf globálních médií Ross Levinsohn.

Společnost rovněž oznámila, že její správní rada jmenovala s okamžitou platností Freda Amorosa svým předsedou. Amoroso ve funkci nahradil Roye Bostocka, který se dál hodlá podílet na zlepšení činnosti správní rady.

ČTĚTE TAKÉ:


Yahoo podle zprávy rovněž dosáhla urovnání s akcionářem Danielem Loebem z hedgeového fondu Third Point. Právě fond zjistil, že Thompson nemá vysokoškolský titul z informatiky, přestože to uvádí ve svém oficiálním firemním životopise a v dokumentech pro Komisi pro cenné papíry a burzy.

Fond Third Point vlastní 5,8 procenta akcií Yahoo. Levinsohn bude dohlížet na denní operace firmy "s podporou manažerského týmu společnosti," uvádí se ve zprávě.

Thompson byl do vedení Yahoo vybrán zhruba před pěti měsíci, kdy nahradil tehdejší šéfku Carol Bartzovou, za jejíhož vedení firma upadala. Předtím vedl firmu PayPal. Yahoo má už čtvrtého výkonného šéfa za pět let, napsaly agentury AP a Reuters.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ SÍTĚ PRODEJEN

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz