30. prosince 2011 13:13 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šéfem představenstva SAZKA sázkové kanceláře je Horák z PPF

Finanční ředitel PPF Pavel Horák  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Finanční ředitel PPF Pavel Horák | foto: PPF

PRAHA Předsedou představenstva společnosti SAZKA sázková kancelář, která počátkem listopadu převzala aktivity zkrachovalé loterijní společnosti Sazka, zvolila valná hromada finančního ředitele PPF Pavla Horáka (39).

Ve funkci nahradil Tomáše Rybáčka, který je také zástupcem PPF. Informovala o tom KKCG, která společně s PPF sázkovou kancelář vlastní. Generálním ředitelem Sazka sázkové kanceláře zůstává Kamil Ziegler.

ČTĚTE TAKÉ:

Místopředsedou představenstva sázkové kanceláře se stal Pavel Šaroch z KKCG. Členy představenstva se stali předseda věřitelského výboru Sazky Josef Novotný (KKCG), Radek Dyntar (KKCG), Petr Dohnal a Vladimír Mlynář (oba PPF). Členy dozorčí rady byli zvoleni majitel KKCG Karel Komárek a Lubomír Král z PPF. Třetí člen dozorčí rady bude zvolen zaměstnanci společnosti.

V předchozím představenstvu, ve kterém provizorně působili manažeři, byli vedle Rybáčka Ziegler a Jana Studničková. Volba členů představenstva a dozorčí rady odráží zastoupení obou akcionářů.

Jde o dlouhodobé nastavení orgánů společnosti, uvedl mluvčí PPF Milan Tománek. Změny v představenstvu a dozorčí radě nesouvisejí s personálním obsazením top managementu, dodal mluvčí KKCG Dan Plovajko.

Ze Sazky se stala SAZKA

KKCG a PPF odkoupily loterijní byznys Sazky, následně společnost přejmenovaly na SAZKA sázková kancelář. Obě skupiny patří mezi největší věřitele Sazky.

U soudů se stále vedou spory o to, zda insolvenční řízení a následný prodej Sazky organizovaný správcem Josefem Cupkou byly v pořádku. Ve čtvrtek oznámila Česká spořitelna, která prodej Sazky dříve kritizovala, že prodala svoji pohledávku KKCG a svoji žalobu stáhne. V právním sporu ale pokračuje skupina Penta a současné představenstvo zkrachovalé Sazky.

Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské O2 areny. Největším akcionářem Sazky je ČSTV.

ČTK, Lidovky.cz
O. Dvořák Monopoly 15:22 1.1.2012