17. února 2011 11:19 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šéfovi Applu Jobsovi zbývá šest týdnů života, spekuluje bulvár

Steve Jobs na snímku ze 17. ledna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Steve Jobs na snímku ze 17. ledna | foto: Reuters

LOS ANGELES/PRAHA Zdravotní stav zakladatele a šéfa firmy Apple Stevea Jobse je zřejmě horší, než společnost tvrdila. Jobs podle amerického bulvárního listu National Enquirer trpí rakovinou slinivky v konečném stádiu a zbývá mu jen šest týdnů života.

55letý Jobs přitom Apple kvůli svému zdravotnímu stavu opustil už před měsícem. Tehdy firma uvedla, že je to pouze "dočasné." Zůstává sice šéfem podniku, každodenní činností byl ale pověřen provozní ředitel Tim Cook, o němž se v minulosti už několikrát hovořilo jako o možném Jobsově nástupci.

Čtěte také:

Enquirer teď uveřejnil fotografie z počátku února, na kterých je zachycen Jobs s manželkou Lauren mířící na snídani před návštěvou Stanfordova střediska pro léčbu rakoviny v kalifornském Palo Altu. Na snímcích je vidět, jak velmi na něm visí džíny a šedý svetr. Podle onkologa Samuela Jacobsona zřejmě neváží víc než 60 kilogramů. Jeho řídnoucí vlasy podle listu svědčí o tom, že Jobs postupuje chemoterapii.

Fotografie, které zachycují nemocného Steva Jobse

Onkolog Gabe Mirkin uvedl, že podle snímků to vypadá, že rakovina je v konečně fázi. "Nemá už žádnou svalovou hmotu, což svědčí o dramatickém kalorickém úbytku způsobeném pravděpodobně rakovinou," řekl. S tím souhlasí i Jacobson, který listu řekl, že Jobsovi zbývá pravděpodobně jen šest týdnů života. Mluvčí Applu se k fotografiím odmítl vyjádřit.
Takto vypadal Steve Jobs v roce 2005.


Steve Jobs bojuje s rakovinou slinivky už sedm let. Podle listu jen čtyři procenta pacientů s tímto typem rakoviny žijí déle než pět let.

Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?