Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Seriál Vyprávěj dostal první českou cenu za product placement

Vyprávěj, retro seriál České televize | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vyprávěj, retro seriál České televize | foto: ČT

První českou cenu za product placement získal díl seriálu České televize Vyprávěj s názvem Annonce, který popisoval dravý nástup tohoto média na počátku devadesátých let. Vyplývá to z výsledků letošního ročníku soutěže Metro Zlatá pecka, jehož organizátoři dnes večer rozdali 20 Zlatých pecek za nejkreativnější reklamní díla.

Nejvíc jich získaly TV spoty společnosti T-Mobile, které vytvořila agentura Saatchi&Saatchi. Akci pořádá Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace.

Retro seriál ČT za díl o příchodu inzertního časopisu na český trh získal ocenění Product Placement Award, kterou udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Zástupcům seriálu a společnosti Dramedy productions, která díl pro ČT vyrobila, cenu předala předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová. "Annonce" zároveň získala v kategorii product placementu Zlatou pecku.

ČTĚTE TAKÉ:

Tu ve stejné kategorii obdržely propagace Fidorky v pořadu Top Star Magazín FTV Prima a filmové používání automobilu Škoda Citigo v hraném snímku Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka, na kterém se podílela producentská a kreativní společnost MediaPro Pictures. Reklama zakomponovaná do TV pořadů označovaná jako product placement se v českých televizích objevuje teprve od roku 2010, kdy začal platit zákon o audiovizuálních mediálních službách na vyžádání.

Nejvíce Zlatých pecek se objevilo v kategorii TV spotů. Hlavní porota vedená textařem Michalem Horáčkem v této sekci rozdala čtyři Zlaté pecky pro letní kampaně společnosti T-Mobile, které vytvořila Saatchi&Saatchi.

Zlatá pecka

Do letošního 18. ročníku soutěže bylo přihlášeno 152 kampaní, což je o 63 méně než v předchozím roce. Své práce zaslalo 38 přihlášených agentur, 23 českých a 15 slovenských.

Přehled vítězných kreativních prací bude zveřejněn na webu www.zlatapecka.cz

Oceněny byly mimo jiné populární klipy "Tablety" nebo "Tydýt", ve kterých po boku herce a režiséra Vojty Kotka vystupuje komik Lukáš Pavlásek.

V kategorii tiskové inzerce byla oceněna kampaň "Dorty" Amnesty International, kterou vytvořila agentura Havas Worldwide Prague. U obrázků nakrojených dortů ve tvaru hlav známých diktátorů stojí věta "50 let spolu s vámi ukrajujeme hlas nesvobody". Oceněna byla i propagace v oblasti Outdooru obchodního portálu Aukro.cz "Poklady z první i druhé ruky", o které se postarala agentura Comtech.

V sekci videopozvánka Zlatou pecku získala upoutávka na Koncert proti konci světa občanského sdružení Tap. To tak zopakovalo loňské vítězství, kdy bodovalo s videoklipem kapely The Tap Tap Řiditel autobusu.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...