23. května 2011 10:57 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sežene Sazka peníze? Padl jackpot 25 milionů

Losovací míčky. Jackpot ve Sportce opět nepadl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Losovací míčky. Jackpot ve Sportce opět nepadl. | foto: ČTK

PRAHA V nedělním losování Sportky padl jackpot 25 239 620 korun. Výherce se ale možná raduje předčasně. Krachující Sazka totiž možná nebude mít peníze na vyplacení výhry.

Výherce 25milionového jackpotu se peněz nemusí dočkat. Podle serveru Novinky.cz bude totiž muset Sazka o vyplacení peněz požádat insolvenčního správce, kterého do společnosti dosadil soud.

Kromě jackoptu v něděli padlo také osm výher po více než 26 tisících, 573 výher po 491 korunách a 10 793 výher po 87 Kč.

ZTRATÍ SAZKA LICENCI ÚPLNĚ?

Ministerstvo financí Sazce dočasně pozastavilo licenci na číselné loterie. Firma totiž včas nevyplatila lednovou více než stomilionovou výhru. Ministr Kalousek také varoval, že Sazce hrozí úplné odebrání licence, protože státu neodvedla poplatky ze své činnosti v řádech desítek milionů.

Podle zprávy pro prozatimní věřitelský výbor Sazce v dubnu klesly tržby z loterijní činnosti meziročně o 47 procent na 380 milionů korun. Za první čtvrtletí firma údajně vykázala ztrátu zhruba 867 milionů.

Vše o kauze Sazka

Sazka je od konce března v úpadku kvůli problémům se splácením výstavby O2 areny. Celkově insolvenční správce Sazky Josef Cupka popřel pohledávky za loterijní společností Sazka ve výši 17,154 miliardy korun a jako nesporné uznal pohledávky za zhruba 15 miliard Kč.

Městský soud v Praze zaevidoval celkem 2075 věřitelů s pohledávkami za 41,1 miliardy Kč, zbylé pohledávky za 9,273 miliardy Kč ale zůstávají zatím nedořešené.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!