6. května 2013 17:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sídlo Českých drah v Brně jde opět do dražby. Za 190 milionů

Historická budova Českých drah v Brně v Kounicově ulici  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Historická budova Českých drah v Brně v Kounicově ulici | foto: ČTK

BRNO Historická budova Českých drah v Brně v Kounicově ulici se bude 18. června už podruhé dražit, poprvé ji nikdo nechtěl. Nyní bude cena proti první dražbě, která se konala loni v listopadu, o 25 milionů korun nižší. K mání je za 190 milionů.

Dům z roku 1922 stojí na ploše 7200 metrů čtverečních, ohraničují jej Kounicova, Tučkova a Sušilova ulice a lze v něm pronajímat až 18 tisíc metrů čtverečních.

Prodávání majetku

České dráhy prodávají nepotřebné nemovitosti, předloni z prodeje dlouhodobého majetku a materiálu podle informací z výroční zprávy utržily zhruba dvě miliardy korun.

Dráhy loni na podzim dražily hotelový komplex v Praze-Michli za 98,5 milionu korun, který však také nikdo nekoupil.

"Budova je ve tvaru obdélníku, ve vnitrobloku jsou tři nádvoří. Její průčelí do Kounicovy ulice je památkově chráněně," píše se v dražební vyhlášce.

Na přelomu tisíciletí dráhy nechaly objekt zrekonstruovat. V budově stále sídlí, i když většinu pronajímají jiným subjektům

V budově lze pronajímat nejen kancelářské prostory, ale i sklady či parkovací plochy. Zájemci si budovu mohou prohlédnout 23. a 30. května, veřejná dražba se uskuteční 18. června v 11:00 v Národním domě – Kulturním domě železničářů v Praze na náměstí Míru.

ČTĚTE TAKÉ:

V listopadu nikdo vyvolávací cenu 215 milionů zaplatit nechtěl, zájem o budovu přesto je. Na podzim si ji přišla prohlédnout asi desítka zájemců. Dráhy pronajímají zhruba 90 procent plochy a odhadovaný roční výnos z nájemného je 26 milionů korun.

Lidovky.cz, ČTK