27. listopadu 2015 18:55 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

VIDEO: Šílenství Black Friday v Americe. Padaly nejen ceny, ale hlavně rány

Black Friday v Americe | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Black Friday v Americe | foto: youtube.com

PRAHA Black Friday je už tradičně spojen s nejrůznějšími excesy, od roku 2006 již při nejrůznějších tlačenicích zemřelo sedm lidí a 98 jich bylo zraněno. Jak vypadala tato davová oslava éry spotřebitelů letos? Samozřejmě nechyběly rvačky nakupujících ani napadení strážníků.

Nákupní svátek Black Friday je v USA synonymem rekordních slev a startem vánoční nákupní horečky. Probíhá vždy v pátek po Dni díkuvzdání a obchody otevírají vždy velmi brzo, některé již ve čtyři ráno. Označení „černý pátek“ zřejmě vzniklo v 60. letech minulého století jako popis komplikací, jimž museli řidiči a policisté čelit kvůli výjimečně silné dopravě způsobené náporem nakupujících.

Ve městě Louisville ve státě Kentucky se do sebe pustili dva nakupující. Duel začal několika rychlými výměnami, pokračoval již na zemi, kde se oba účastníci snažili zasadit další rány a vyvrcholil pobíháním po obchodě a vzájemným naháněním. Souboj utnula až ochranka.

Na jiném místě se žena rozhodla ukradnout dítěti balík, které drželo v rukou. Po úspěšné akci se ale projevil ochranitelský instinkt matky dítěte a i tato akce skončila fyzickým střetem.

V divokém Texasu na několika místech došlo k potyčkám s ochrankou obchodů a také s policisty.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz