Sobota 5. prosince 2020svátek má Jitka 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Síť O2 zasáhl obří výpadek. Lidé se nedovolali ani na tísňové linky

Telefonování. (Ilustrační foto.) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Telefonování. (Ilustrační foto.) | foto: Shutterstock

PRAHA Síť operátora O2 postihl výpadek ve velké části Čech. Podle vyjádření firmy na Facebooku postihla zákazníky porucha mobilní sítě v jižních, západních a středních Čechách a části Prahy. Lidé se nedovolali ani na tísňové linky.

Provoz je obnovený zhruba od půl jedenácté dopoledne. Výpadek trval zhruba dvě hodiny a pravděpodobně jej způsobil překopnutý kabel. 

„Velmi mě to mrzí, našim zákazníkům se omlouvám,“ vzkázal Tomáš Budník, generální ředitel O2 Czech Republic. Problémy měli uživatelé největšího operátora se spojením hovorů i připojením k mobilnímu internetu.

Jak volat na tísňovou linku?

Ti, kteří se na tísňovou linku nemohou dovolat, musí ze svého mobilního telefonu vyndat SIM kartu. Na tísňovou linku 112 se totiž lze dovolat i bez SIM karty a hovor bude standardně odbaven.

Zásadní byla především skutečnost, že se lidé nedovolali ani na tísňové linky záchranky, policie a hasičů. Hasičský sbor radil vytáhnout z mobilu SIM kartu a volat bez ní.

„Na tísňovou linku 112 se lze dovolat i bez SIM karty a hovor standardně odbavíme,“ uvedla mluvčí profesionálních hasičů Nicole Zaoralová.

Na nemožnost volání z mobilů, ale i pevných linek nebo připojení k internetu si na facebookové stránce O2 stěžovaly desítky lidí. Podle některých se problémy objevily kromě oblastí uvedených operátorem také na Moravě.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...