19. srpna 2015 9:43 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Síť O2 zasáhl obří výpadek. Lidé se nedovolali ani na tísňové linky

Telefonování. (Ilustrační foto.) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Telefonování. (Ilustrační foto.) | foto: Shutterstock

PRAHA Síť operátora O2 postihl výpadek ve velké části Čech. Podle vyjádření firmy na Facebooku postihla zákazníky porucha mobilní sítě v jižních, západních a středních Čechách a části Prahy. Lidé se nedovolali ani na tísňové linky.

Provoz je obnovený zhruba od půl jedenácté dopoledne. Výpadek trval zhruba dvě hodiny a pravděpodobně jej způsobil překopnutý kabel. 

„Velmi mě to mrzí, našim zákazníkům se omlouvám,“ vzkázal Tomáš Budník, generální ředitel O2 Czech Republic. Problémy měli uživatelé největšího operátora se spojením hovorů i připojením k mobilnímu internetu.

Jak volat na tísňovou linku?

Ti, kteří se na tísňovou linku nemohou dovolat, musí ze svého mobilního telefonu vyndat SIM kartu. Na tísňovou linku 112 se totiž lze dovolat i bez SIM karty a hovor bude standardně odbaven.

Zásadní byla především skutečnost, že se lidé nedovolali ani na tísňové linky záchranky, policie a hasičů. Hasičský sbor radil vytáhnout z mobilu SIM kartu a volat bez ní.

„Na tísňovou linku 112 se lze dovolat i bez SIM karty a hovor standardně odbavíme,“ uvedla mluvčí profesionálních hasičů Nicole Zaoralová.

Na nemožnost volání z mobilů, ale i pevných linek nebo připojení k internetu si na facebookové stránce O2 stěžovaly desítky lidí. Podle některých se problémy objevily kromě oblastí uvedených operátorem také na Moravě.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
PROGRAMÁTOR ROBOTICKÉHO OBRÁBĚNÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 28 000 - 45 000 Kč