29. dubna 2015 7:52 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Síť Twitter dál těžce prodělává. O její produkty není zájem

Twitter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Twitter | foto: /AP

NEW YORK Americký Twitter prohloubil v prvním čtvrtletí ztrátu na 162,4 milionu dolarů (4,1 miliardy korun) z loňských srovnatelných 132,4 milionu USD. Příjmy sice prudce vzrostly, zaostaly však za očekáváním analytiků a firma současně snížila odhad příjmů na celý rok kvůli slabší poptávce po jejích produktech.

Příjmy za tři měsíce do konce září stouply o 74 procent na 436 milionů dolarů. Analytici dotazovaní agenturou Thomson Reuters však očekávali příjmy až 456,8 milionu dolarů. 

Počet uživatelů, kteří se nejméně jednou měsíčně přihlásí na Twitter, stoupl o 18 procent na 302 milionu. Zisk bez mimořádných položek však překonal odhady: činil sedm centů na akcii, zatímco analytici čekali čtyři centy.

Twitter je bezplatnou službou, jejímž prostřednictvím uživatelé mohou sdělovat krátké vzkazy v délce do 140 znaků. Její nové produkty direct response, tedy přímá odpověď, jsou vzkazy, které mohou podniky poslat přímo cíleným uživatelům. 

Mohou zahrnovat klikací vizitku nebo odkaz přímo na internetové stránky inzerenta. Generální ředitel firmy Dick Costolo v prohlášení dodal, že zájem o tyto produkty je zatím o něco menší, než firma doufala, což je důvodem slabšího růstu příjmů.

Twitter současně snížil odhad příjmů na letošní rok na 2,17 miliardy až 2,27 miliardy dolarů z dřívějších 2,3 miliardy až 2,35 miliardy dolarů. Analytici čekají v průměru příjmy až 2,37 miliardy dolarů. Ve druhém čtvrtletí mají příjmy činit 470 až 485 milionů dolarů, zatímco analytici čekají příjmy 538 milionů dolarů.

Lidovky.cz, ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?