Sobota 16. ledna 2021svátek má Ctirad -3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Skanska chce ve Kbelích postavit tisíc nových bytů

Současný ministr dopravy Dan Ťok v minulosti působil v představenstvu firmy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Současný ministr dopravy Dan Ťok v minulosti působil v představenstvu firmy... | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Developerská divize stavební společnosti Skanska chce v Praze u Kbel postavit asi 1000 nových bytů. Začátek stavby s názvem Obytný soubor Nová Toužimská firma odhaduje na rok 2015.

Vyplývá to z dokumentace, kterou Skanska předložila pro posuzování vlivů stavby na životní prostředí.

Skanska

Skanska patří mezi největší stavitele nových bytů na pražském trhu. Hlavními konkurenty jsou společnosti Ekospol, Finep a Central Group. Právě poslední jmenovaná firma nedávno oznámila, že v příštích pěti letech plánuje v Praze a jejím okolí stavbu zhruba 5600 nových bytů a 500 rodinných domů.

Nové byty mají být rozdělené do osmi bytových domů, projekt počítá i s prostorem pro občanskou vybavenost a například také školku. Výstavbu chce developer rozdělit do osmi etap, dokončení záměru odhaduje na rok 2025.

Skanska výstavbu na sousedním pozemku v Kbelích plánovala už od roku 2009. Původní záměr byl ale menší, počítal jen s výstavbou 561 bytů.

Z posledních dat Českého statistického úřadu vyplývá, že počet zahájených bytů se v červenci snížil meziročně o 17 procent, v bytových domech dokonce o 49 procent.

Řada nových bytů stojí, ale dlouho nemůže najít kupce. Podle Ekospolu v pololetí počet těchto "ležáků" činil 2034 jednotek, Trigema počet dlouhodobě neprodaných bytů uvádí mezi 2600 a 2700.

,

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Dům pana Hrbáčka navždy potemní. Letos jeho potomci rozsvítili naposledy

Dům Antonína Hrbáčka v Lípě se v roce 2020 rozzářil před Vánocemi naposledy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmnáct let postupně vylepšoval a rozšiřoval osvětlení svého domu v Lípě u Zlína Antonín Hrbáček. Jeho vánoční výzdoba...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...