21. května 2012 15:08 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Skanska prodala kancelářskou budovu na Pankráci za 1,4 miliardy

Administrativní budova City Green Court na Pankráci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Administrativní budova City Green Court na Pankráci | foto: czgbc.org

PRAHA Developerská společnost Skanska Property Czech Republic prodala v Praze na Pankráci kancelářskou budovu City Green Court za 53,7 milionu eur, tedy asi za 1,4 miliardy korun. Administrativní stavbu koupila německá společnost Deka Immobilien.

Skanska koupila projekt kancelářské budovy v roce 2010 od developerské firmy ECM, která je od loňského roku kvůli dluhům v insolvenci. Prodejní cena tehdy činila zhruba 200 milionů korun.

ČTĚTE TAKÉ:

Administrativní centrum City Green Court, které je těsně před dokončením, nabízí k pronájmu 17 300 metrů čtverečních. Většina ploch již má své nájemce. Mezi nimi je například poradenská společnost PwC nebo farmaceutická firma GlaxoSmithKline. Budova získala ekologický certifikát LEED Platinum.

Skanska Property Czech Republic je dceřiná společnost švédské skupiny Skanska Commercial Development Europe. Na českém trhu podniká od roku 1997. Ze skupiny Skanska je v Česku nejznámější Skanska a. s., která patří mezi největší stavební firmy v republice. Skanska Property Czech Republic s ní přímo propojená není.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Německá firma Deka Immobilien není v Česku nováčkem. V Praze vlastní například kancelářskou budovu Jungmannova Plaza v centru města nebo kancelářské centrum Gemini, které se nachází na Pankráci nedaleko právě zakoupené budovy City Green Court.

Lidovky.cz, ČTK