11. září 2018 10:38 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Skanska staví na Pankráci administrativní centrum za 1,1 mld, podle plánů slavného amerického architekta

Vizualizace administrativní budovy Parkview na pražském Pankráci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vizualizace administrativní budovy Parkview na pražském Pankráci. | foto: Skanska

Praha Stavební a developerská skupina Skanska staví v Praze na Pankráci nové administrativní centrum Parkview, investuje 44 milionů eur (zhruba 1,1 miliardy korun). Devítipodlažní budova nabídne téměř 16 000 metrů čtverečních, dokončení projektu se plánuje na první čtvrtletí roku 2020. Společnost o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Budova navržená architektonickým studiem Richard Meier & Partners vyrůstá od začátku dubna v Praze 4 v ulici Pujmanové, poblíž nákupního centra Arkády Pankrác. „Parkview upoutá především svou bílou fasádou. Čistou bílou plochu pravidelně narušují balkónky, které jsou umístěny od druhého do sedmého patra. Jsou estetickým prvkem, který má však i své praktické využití - budou sloužit nájemcům daného patra pro odpočinek,“ uvedla firma v tiskové zprávě.

Půdorys budovy Parkview má tvar písmene U. „Právě díky půdorysu ve tvaru písmene U budou mít tamější kanceláře po většinu dne téměř sto procent přirozeného osvětlení,“ podotkla ředitelka Skanska Property Czech Republic Alexandra Tomášková.

Vizualizace administrativní budovy Parkview na pražském Pankráci.
Vizualizace administrativní budovy Parkview na pražském Pankráci.

Skanska je celosvětově jedna z největších společností poskytujících služby v oblasti stavebnictví, komerčního a rezidenčního územního rozvoje. Na vybraných trzích ve Skandinávii, Evropě a USA zaměstnává více než 43 000 lidí. Na český a slovenský trh vstoupila skupina Skanska v roce 1997, v současnosti působí jako Skanska Česká republika a Slovensko i na trzích v Maďarsku a Rumunsku. Zabývá se výstavbou dopravní infrastruktury, veřejných zařízení a inženýrských sítí, vyrábí vlastní produkty a zajišťuje si zdroje pro výstavbu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz