25. listopadu 2012 11:47 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Skipas ve Špindlu nezdraží na 750 korun. Nový nájemce ceník zrušil

Špindlerův Mlýn. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Špindlerův Mlýn. | foto: archiv

ŠPINDLERŮV MLÝN (TRUTNOVSKO) Zdražení skipasů v největším českém lyžařském středisku Špindlerův Mlýn neplatí. Firma Melida jako nový nájemce areálu tři týdny starý ceník zrušila a chce vydat nový. Jednodenní skipas pro dospělého měl původně zdražit ze 700 na 750 korun.

Melida, která je společným podnikem slovenské Tatra Mountain Resorts (TMR) a české firmy SMMR ze skupiny Snowhill, oznámila stažení ceníku na webu špindlerovského skiareálu. Krátce před zahájením sezony tak je středisko zatím bez ceníku. Ceník s vyššími cenami vydal 2. listopadu původní management areálu.

PSALI JSME:

Zveřejnil jej poté, co zástupci Snowhillu do daného termínu 31. října nepodepsali smlouvy o pronájmu a zdálo se, že zimní sezona ve středisku bude dál pod taktovkou Českého svazu tělesné výchovy a jeho firmy Skiareál. Snowhill nakonec smlouvu podepsal a Melida si areál z rukou ČSTV 13.listopadu převzala.

"Struktura (původního) ceníku podle nás není úplně vyhovující," uvedla Melida. Připustila, že s ohledem na dřívější zveřejnění ceníku partnerům Skiareálu a veřejnosti může být změna jeho struktury a logiky složitá.

"Přesto zkoumáme možnosti zavedení ceníku tak, jak jsme ho prezentovali, a to s ohledem na to, aby to nikde nezpůsobilo problémy. V momentě, kdy budou vyřešené tyto záležitosti, ceník bude zveřejněn," uvedla Melida.

Podle dřívějšího vyjádření předsedy představenstva TMR Bohuše Hlavatého neměla společnost v plánu měnit ceny jízdného. Nesouhlas s původním ceníkem vyjádřil i šéf dozorčí rady TMR Igor Rattaj.

"S ceníky a celkovou obchodní politikou Špindlu, tak, jak je nastartovaná, se zdražením permanentky o 50 korun proti loňsku, nesouhlasím. ČSTV si v tomto nedalo poradit. Nelíbí se mi celá struktura ceníků jízdného. Ale nejsem si jist, jestli lze něco měnit ještě teď," citovaly Rattaje 7. listopadu Hospodářské noviny.

Ceny šly nahoru v hlavní sezoně

Zdražení skipasů bývalé vedení střediska zdůvodnilo trvalým zvyšováním daně z přidané hodnoty. Ceny podle staženého ceníku šly nahoru jen v hlavní sezoně, jízdné ve vedlejší sezoně mělo zůstat na loňské úrovni. Jako novinku původní management zavedl nákupu takzvaného e-skipasu přes internet, kde měla jednodenní jízdenku pro dospělého přijít na 670 korun. I nabídku e-skipasů nový provozovatel z webu skiareálu stáhl.

Během trvání dvacetileté nájemní smlouvy mají noví nájemci investovat 800 milionů korun. Zahrnuje to výstavbu nových lanovek, sjezdových tratí a další infrastruktury. Součástí nájemní smlouvy je i opce na dalších 20 let.

Společnost Skiareál, jíž majoritně vlastní ČSTV, má od Melidy získávat roční nájem 43,8 milionu Kč, který se bude zvyšovat podle inflace.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz