4. května 2009 13:50 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sklárny Kavalier jsou na prodej

Sklárny Kavalier jsou klíčovým podnikem skupiny BCT. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sklárny Kavalier jsou klíčovým podnikem skupiny BCT. | foto: ČTK

SÁZAVA Sklárny Kavalier Sázava, které jsou jediným dosud vyrábějícím podnikem zkrachovalé skupiny Bohemia Crystalex Trading, jsou na prodej. Insolvenční správce s poradenskou firmou Deloitte Advisory vyhlásil výběrové řízení na odkup společnosti.

Zvlášť nabízí výrobní podnik včetně poboček, samostatně prodává ostatní nevýrobní nemovitosti, jako jsou byty, vily, sklad v Chebu nebo rekreační zařízení.

Závazné nabídky mohou zájemci předkládat do 20. července, současně musí složit jistotu 30 milionů korun, sdělil dnes ČTK ředitel finančního poradenství při prodeji a nákupu společností Deloitte Advisory Dalibor Hlaváč. Rozhodujícím kritériem je výše nabídnuté ceny. Ukončení prodeje lze podle něho očekávat nejpozději v září.

Sklárny Kavalier jsou klíčovým podnikem skupiny BCT. Firma s 1100 zaměstnanci patří k nejvýznamnějším světovým výrobcům využívajícím technologii boritokřemičitého skla SIMAX. Podnik vyrábí domácenské a technické sklo, mimo jiné i skleněné trubice pro solární systémy. Zhruba 90 procent produkce se vyváží do 67 zemí. Největšími odběrateli jsou země Evropské unie a také Rusko, USA a Izrael.

Loni uskutečnila sklárna zakázky za 1,5 miliardy korun, a to navzdory finanční krizi, do níž se celá sklářská skupina dostala. Od 22. září 2008 jsou Sklárny Kavalier stejně jako celá skupina BCT v insolvenčním řízení kvůli nedostatku provozního kapitálu, 9. února na ně pražský soud prohlásil konkurz. Navzdory tomu podnik stále vyrábí a má dostatek zakázek. Letošní tržby by měly podle Hlaváče překročit 1,4 miliardy korun.

ivc snm

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
C# VÝVOJÁŘ INTELIGENTNÍCH MĚST

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 55 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz