4. května 2009 13:50 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sklárny Kavalier jsou na prodej

Sklárny Kavalier jsou klíčovým podnikem skupiny BCT. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sklárny Kavalier jsou klíčovým podnikem skupiny BCT. | foto: ČTK

SÁZAVA Sklárny Kavalier Sázava, které jsou jediným dosud vyrábějícím podnikem zkrachovalé skupiny Bohemia Crystalex Trading, jsou na prodej. Insolvenční správce s poradenskou firmou Deloitte Advisory vyhlásil výběrové řízení na odkup společnosti.

Zvlášť nabízí výrobní podnik včetně poboček, samostatně prodává ostatní nevýrobní nemovitosti, jako jsou byty, vily, sklad v Chebu nebo rekreační zařízení.

Závazné nabídky mohou zájemci předkládat do 20. července, současně musí složit jistotu 30 milionů korun, sdělil dnes ČTK ředitel finančního poradenství při prodeji a nákupu společností Deloitte Advisory Dalibor Hlaváč. Rozhodujícím kritériem je výše nabídnuté ceny. Ukončení prodeje lze podle něho očekávat nejpozději v září.

Sklárny Kavalier jsou klíčovým podnikem skupiny BCT. Firma s 1100 zaměstnanci patří k nejvýznamnějším světovým výrobcům využívajícím technologii boritokřemičitého skla SIMAX. Podnik vyrábí domácenské a technické sklo, mimo jiné i skleněné trubice pro solární systémy. Zhruba 90 procent produkce se vyváží do 67 zemí. Největšími odběrateli jsou země Evropské unie a také Rusko, USA a Izrael.

Loni uskutečnila sklárna zakázky za 1,5 miliardy korun, a to navzdory finanční krizi, do níž se celá sklářská skupina dostala. Od 22. září 2008 jsou Sklárny Kavalier stejně jako celá skupina BCT v insolvenčním řízení kvůli nedostatku provozního kapitálu, 9. února na ně pražský soud prohlásil konkurz. Navzdory tomu podnik stále vyrábí a má dostatek zakázek. Letošní tržby by měly podle Hlaváče překročit 1,4 miliardy korun.

ivc snm

Lidovky.cz
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Nepořádek, drogy, prostituce. Na jihu Čech je 38 vyloučených lokalit

Ve Větřní na Českokrumlovsku je několik sociálně vyloučených lokalit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vážné sociální problémy se týkají téměř čtyř desítek míst v Jihočeském kraji. Většinou v nich žijí dlouhodobě...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...