Diskuse k článku: SKLENÁŘ: V jaké hloubce dostaneme rozum?

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 22.11.2011 2:02
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Fiala 21.11.2011 12:22

Politické stranické Vlády a jejich funkce

Proč nenadávám na EU.

Rozlišujme státní a soukromý majetek uvnitř národních států. Volíme politické stranické zástupce (obvykle velmi dobře "zažrané", díky médiím, v podvědomích občanů). Tito straničtí manažeři-ministři střídavě řídí podniky a půdu vlastněnou státem (= občany), lidem. Od soukromých ekonomik a rodin vymáhají daně, které pak přerozdělují, obvykle "nespravedlivě" a poslanci opět straničtí partajníci jim to posvěcují.

Je evidentní, a paní Merkel a pan Sarkozy jasně poukázali, že hodně vlád ve státech EU řízené na současné stranické bázi (socialisti) neumí hospodařit se státním majetkem ani s výsledkem výběru daní.

A toto vnímají, nejen oni dva, ale reflektuje to snad 90% občanů ve státech EU.

A v ČR? Kdopak by to nevnímal, když mu světoborný národní ministr financí pošle do poštovní schránky poštovní poukázku s tím, že příjemce poukázky dluží 150 000,-Kč na každou hlavu v jeho rodině. Tito ministři a vlády a poslanci se sociálním (až komunistickým smýšlením) musí být pod vyšší kontrolou, jinak opravdu EU zničí a to spolu se svými národními občany..

O. Dvořák 21.11.2011 22:44

Re: Politické stranické Vlády a jejich funkce

Pokud by výkon země byl distribuován spravedlivě, rovnoměrně, nemuseli bychom si na nic půjčovat. Hledat masově lichváře ochotné koupit si dluhopisy. Celkový výkon ekonomiky však teče do soukromých rukou takovou měrou, že na chod státu nezbývá. Daně to neutáhnou, pokud mají být rozumné. Sice jsme zprivatizovali průmysl a služby, ovšem nyní za ně platíme.

O. Dvořák 22.11.2011 2:00

Re: Politické stranické Vlády a jejich funkce

Celé je to falešně vychvalováno jako transformace na moderní demokratickou kapitalistickou společnost, ovšem ukažte mi jednu moderní demokratickou kapitalistickou společnost, která se netopí v dluzích. Takže pokud to tímto směrem chceme vést dál, je třeba se připravit na italské, francouzské, španělské neřkuli řecké scénáře. Pokud si nepřestaneme lhát...

O. Dvořák 22.11.2011 2:02

Re: Politické stranické Vlády a jejich funkce

Řešení je v obnově společných zdrojů, které nebudou "zdaněné maržemi" pro soukromé účely.